Živé zpravodajství: T-Mobile má neomezený internet za paušál

Proběhla tisková konference T-Mobilu s názvem Tarifová epidemie nekončí, aneb novinky nejen v datových službách. Operátor uvedl GPRS tarif, kde za měsíční paušální poplatek získáte nelimitované připojení.
Živé zpravodajství: T-Mobile má neomezený internet za paušál

Na tiskové konferenci mluví dva zástupci společnosti T-Mobile: Jan Prokeš, ředitel marketingu pro segment firemních zákazníků, a Jiří Hájek, tiskový mluvčí. Tématem konference s názvem "Tarifová epidemie nekončí" jsou zejména novinky v datových službách. V úvodu hovoří Jiří Hájek a představuje, o čem bude řeč:

  • T-Mobile HotSpots v komerčním provozu
  • komunikátor T-Mobile MDA II
  • tarif WorldClass Promo
  • nové GPRS tarify, na které si většina čtenářů čeká nejvíc

Prezentuje Jan Prokeš:

T-Mobile HotSpot

V srpnu T-Mobile spustil pilotní provoz poskytování bezdrátového spojení prostřednictvím sítí Wi-Fi. V současné době je v provozu šestnáct hotspotů, deset je ve výstavbě a řada dalších v jednání.

V rámci pilotního provozu je připojení Wi-Fi poskytováno zdarma, to se ale v lednu 2004 změní, protože služba T-Mobile HotSpot přechází do komerčního provozu. Operátor nabídne dvě varianty zpoplatnění připojení.

Součástí komerční nabídky je roaming v rámci všech sítí skupiny T-Mobile. S ním mohou zákazníci používat přibližně čtyři tisíce hotspotů v Evropě a USA.

Způsoby placení za Wi-Fi

1. Platba platební kartou EC/MC nebo Visa: za pevnou cenu je stanovena délka připojení v hodinách (1 h = 150 Kč, 3 h = 200 Kč, 24 h = 500 Kč). Tento způsob úhrady se aktivuje zadáním údajů o platební kartě na portále T-Mobile HotSpot. Po vypršení předplacené doby se spojení deaktivuje.

2. Platba v rámci měsíčního vyúčtování: registrační textovou zprávou si vyžádáte uživatelské jméno a heslo, které budete používat pro připojení (i v rámci roamingu). Služba je účtována po patnáctiminutových blocích, každý vyjde na 20 Kč.

Tyto způsoby platby jsou standardizovány ve všech zemích, kde má T-Mobile sítě. V každé zemi jsou ale stanoveny různé sazby pro připojení, Česká republika je ze všech zemí T-Mobilu nejlevnější.

T-Mobile MDA II

T-Mobile představil nový komunikátor MDA II už v říjnu na Invexu, psali jsme o něm, až nyní ale známe ceny. Za nedotovaný přístroj zaplatíte 20 999 Kč včetně DPH, což je poměrně překvapitá částka, čekali jsme víc a Sony Ericsson P900 má velkou konkurenci. V případě dotovaného komunikátoru musíte vydat 15 999 Kč plus třítisícový aktivační poplatek - zde by naopak zvýhodnění mohlo být větší.

WorldClass Promo

WordClass je tarif pro zvýhodněné volání v roamingu mezi pětadvaceti partnerskými sítěmi. V jeho rámci je stanovená pevná sazba. Nyní T-Mobile představuje Promo nabídku, která snižuje částku za volání ze zóny A směrem do ČR na 15 Kč/min. Nabídka trvá od 1. prosince 2003 do 30. dubna 2004. Zatím není známo, co se s tarifem stane po ukončení akční nabídky.

Při volání z Německa ve špičce lze s WorldClass Promo ušetřit až 60 % ceny běžného roamingového hovoru. Patnáctiminutový telefonát s běžným tarifem vyjde na 469 Kč, s WorldClass Promo 225 Kč.

T-Mobile Business Unlimited

Nový GPRS tarif nabízí neomezený přístup k mobilnímu internetu prostřednictvím měsíčního paušálu. Pokud si službu aktivujete do 31. ledna 2004, až do konce června budete měsíčně platit 699 Kč (plus DPH). Když to do konce ledna nestihnete, měsíční paušál je 999 Kč; tato částka platí od července pro všechny. Měsíční paušál bude stejný jako u Eurotelu, dnes stojí GPRS Business s měsíčním limitem 50 MB 699 Kč. Stávající uživatelé tarifu T-Mobile Business budou moci výhod této promoakce využívat automaticky - až do konce června mají neomezený přístup k mobilnímu internetu.

T-Mobile doplňuje, že mobilní datové přenosy jsou u něj nejvýhodnější, protože:

  • díky podpoře kódovacích schémat CS3 a CS4 je přenos rychlejší
  • díky optimalizačního softwaru GPRSpeed (Plus) se přenáší méně dat
  • díky softwaru T-Mobile Communication Centre lze jednoduše nastavit datové spojení
  • navíc existuje software pro firemní zákazníky pro optimalizaci spojení s Microsoft Outlookem
  • díky řadě datových tarifů si zákazník může vybrat, co přesně potřebuje
  • v nabídce operátora je triální datová karta Option (4+2, třída 10)

Čeští uživatelé GPRS jsou podle Jana Prokeše mnohem náročnější než zákazníci jiných sítí T-Mobile. Na paušální tarif se uživatelé z ostatních sítí nemohou těšit, zavádění těchto tarifů není strategií globální skupiny. Český trh je zkrátka specifický. Cílem T-Mobilu je překročit hranici 10 000 zákazníků na GPRS v druhé polovině příštího roku.

Na rozdíl od Eurotelu je ale T-Mobile Business Unlimited pouze nadstavba nad hlasovým tarifem - 999 Kč měsíčně tedy není jediná částka, kterou zaplatíte. Po ukončení promonabídky však bude uveden nový tarif, který T-Mobile zatím nechce komentovat.

Diskuze (107) Další článek: Windows Mobile na Sony Ericsson P800/P900

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Paušál, Sony Ericsson P900, Zpravodajství, Internet, Mobil, Neomezený internet, Mobil m


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 73

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

** Čekáme tři nové iPhony navazující na loňský model X ** Víme o nich hodně. Má Apple v rukávu utajený trumf? ** Tim Cook vstoupí na pódium v 19:00

Filip Kůžel, Martin Miksa | 235

RECENZE: Honor 7A je dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A je dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 18