Život bez mobilů? Nemožné?!

Mobilní telefony v nejrůznějších podobách doslova zaplavily celou naši planetu. Člověk s jedním a více mobily se stal, obzvláště v našich končinách, poměrně běžným jevem. Představte si ale, co by se asi tak stalo, kdyby najednou mobily z našich životů zmizely.
Život bez mobilů? Nemožné?!

Minutu ticha za mobily

První minuty bez mobilů by byly pravděpodobně plné ticha. Nikdo by netušil, co se děje a proč jeho miláček odmítá spolupracovat. Poté, co by většina uživatelů mobilních telefonů zjistila, že svému telefonu nepomohu ani tím, že na něj budou křičet nebo s ním budou případně mlátit o zem (osvědčená metoda používaná pro opravy elektronických zařízení vyrobených v zemích bývalého Sovětského svazu), tak by se vlna hněvu obrátila pravděpodobně proti operátorovi. Ze seriózního a spolehlivého Eurotelu, milovaného Oskárka či inovativního Paegasu by se rázem stal nepřítel číslo jedna. Následovalo by pak několik krušných a hlasitých chvil, ze kterých z pochopitelných důvodů, nebudeme citovat. Každopádně po výrocích typu: „ten krám zase nefunguje“ by zaznělo mnoho daleko ostřejších poznámek na adresu telefonu i operátora.

Po první hodině nevyslovitelného šoku by si pak asi velká část uživatelů vzpomněla na obrovskou ošklivou věc, ke které vede odkudsi jakási šňůra a za kterou celkem pravidelně platí několik desítek korun měsíčně – na pevný telefon. Poté by následovalo rozhořčené telefonování na infolinky mobilních operátorů, kde by se rozehrála neuvěřitelně ostrá slovní bitva mezi vyděšeným operátorem infolinky a rozhořčeným zákazníkem ochotným bojovat až do zničení svých hlasivek.

Co ale potom. Po několika hodinách nefunkčních mobilních sítí by se asi dostavily u některých jedinců těžké deprese, přičemž ti nejodhodlanější z nich by byli již dávno na cestě ke státním hranicím v naději, že se přihlásí alespoň v roamingu.

Závislost až do morku kostí

Možná, že se vám zdály ty předchozí odstavce poněkud přehnané, ale zkuste se teď zamyslet nad podobnou situací a zkusit zodpovědně a hlavně upřímně říci, jaké jsou vaše reakce, když vám přestane fungovat mobilní telefon nebo nedej Bože dokonce operátor. Dokázali byste si svůj život vůbec bez mobilního telefonu představit? Mobilní telefony se staly prostě každodenní součástí našich životů a my jsme na nich více či méně závislí. Čím více služeb nám nabízejí, tím více nám přirůstají k srdci. Kupujeme jim slušivé výměnné kryty, módní obaly, extravagantní stojánky a různé doplňky. Zatímco čtyřleté dítě si s sebou na procházku vezme plyšového medvídka, tak desetileté dítě si v tom medvídkovi už nese také svůj mobil.

Myslíte si, že nejste na mobilu závislí? Tak si zkuste představit, že byste bez něj měli vydržet celých 24 hodin. Jak byste se cítili a myslíte, že byste vskutku vydrželi nechat svůj mobil(y) celou dobu vypnutý? Napište nám svůj názor, prosím, do diskuse.

 

Diskuze (53) Další článek: Nokia 9210 je lepší než Palm!

Témata článku: Mobil, Život, Zákazník ochotný


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40