Zkuste Kik Messenger, náhradu textovek zdarma

Kik Messenger umí posílat krátké zprávy mezi dvěma mobily. Je rychlý, jednoduchý a může nahradit SMS.

Jestli se Kik Messenger ujme, mobilní operátoři z toho nebudou mít radost. Je to extrémně jednoduchý nástroj, jak mezi chytrými telefony posílat krátké zprávy a vynechat z tohoto procesu účtovací centrum operátora.

Klepněte pro větší obrázek
Právě přišla zpráva, podobně jako u SMS. V pozadí si všimněte červené bubliny u ikony Kik

Prohledá seznam, ale nic neřekne

V čem je Kik jiný než řada programů pro práci s rychlými zprávami? V prvé řadě je zdarma. Androidy sice mají ve standardní výbavě možnost připojit se na Google Talk, ale najít rozumnou aplikaci pro iPhone, která není přeplácaná zbytečnými funkcemi, je umění.

Kik je ale hlavně jednoduchý, neumí nic jiného než posílat texty z mobilu na mobil. V tom má nejblíž klasickým zprávám SMS nebo ještě lépe k málo známé službě BlackBerry Messenger, kterou je vybaven každý komunikátor BB.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Píšeme s Kikem. Na levé straně je druhá strana, vpravo jsem já

Kik se dá na www.kik.com – resp. v příslušném obchodě s aplikacemi dle konkrétní platformy – stáhnout ve verzi pro iPhone (na ní ho zkouším), Android a BlackBerry. Instalace chce e-mail, volitelně telefonní číslo. Na uvedenou adresu přijde zpráva s odkazem pro potvrzení, oba údaje pak slouží pro trochu kontroverzní funkci: prohledání telefonního seznamu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Adresář v aplikaci • přehled aktuálních konverzací

Raději nic tajného

Provozovatel sice slibuje, že brzy vydá verzi, kde bude možné prozkoumání adresáře telefonu zakázat, zatím ale není připravena. Kik adresář jednorázově nahraje na svůj server, prozkoumá, kdo z vašich známý Kik používá, a tyto lidi vám ukáže, můžete si s nimi psát. Co ale může být ještě horší, ukáže i jim, že jste se přidali ke Kiku a že vás teď takhle mohou kontaktovat.

Jestli se s tímto chováním nechcete smířit, na Kik zatím zapomeňte. Spoléháte se také jen na slib provozovatele, že nahrání adresáře na server je jen jednorázové.

Když už jsem u špatných zpráv, mějte na vědomí, že veškerá komunikace prostřednictvím Kik je textová, nešifrovaná. Neuvádějte proto žádná hesla nebo jiné zneužitelné údaje.

Tip: Dan Dočekal ve svém článku nebere bezpečnost Kiku na lehkou váhu.

Napsat a přečíst

Jedna strana něco napíše, druhé zpráva do několika sekund dorazí. Když nemáte Kik otevřený, ukáže se jako notifikace v okně a ikona aplikace dostane bublinu s číslem nepřečtených zpráv. Otevřete, přečtete, odpovíte, hotovo. Upozorňování na pozadí funguje i u starších iPhonů, které nemají multitasking.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
S: zpráva odeslána • D: zpráva doručena • R: zpráva přečtena • druhá strana právě píše

Při otevřené konverzaci vidíte, když druhá strana rovnou něco píše. Symboly u vašich zpráv pak odlišují, zda byla zpráva jen odeslána (S), zda byla doručena do přehledu v aplikaci (D, tady nestačí zobrazení notifikace v okně) a zda si ji druhá strana přečetla (R). Při příjmu telefon krátce pípne. Ocenil bych možnost nastavení zvuku a hlasitosti, konkrétně u iPhonu je zvuk málo výrazný.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
V nastavení se toho moc dělat nedá

Hlavně nezkomplikovat

Kikem jsme doma nahradili rychlé zprávy, které jsme doposud používali místo SMS. U těchto messengerů trvalo, než se spustily, než se mobil přihlásil k příslušné službě, ovládání aplikace bylo zbytečně komplikované. Pokud Kik Messenger nepůjde cestou přidávání nových funkcí a zůstane v této dostačující základní podobě, může mít šanci.

Diskuze (34) Další článek: Android, iPhone a WP7 na grilu. Kdo se peče nejdéle?

Témata článku: Blackberry, iPhone, Android, Smartphony, Software pro mobily, Messenger, Zdarma, Apple iPhone 4GB, Jednoduchý nástroj, Text


Určitě si přečtěte

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22