Zlaté stránky: služba Volej zdarma v novém

Zlaté stránky posunuly „Volej zdarma“ do komerčního provozu. Jednotlivci zatím mají smůlu, ale prý není všem dnům konec...
Zlaté stránky: služba Volej zdarma v novém

Na podzim u některých z vás vzbudila nadšení služba „Volej zdarma“. Se začátkem února jste si postěžovali na její nefunkčnost, to ale jen byl ukončen pilotní provoz. Na dnešek jsme vám slíbili podrobnější informace…

Jednotlivci mají po legraci

Po tříměsíčním pilotním provozu internetové služby Volej zdarma připravila společnost Mediatel komerční nabídku pro firemní zákazníky. Ti mohou v současné době pořídit neomezené volání z webového katalogu již od 4 900 Kč za rok.

Firemní zákazníci si mohou v rámci základní nabídky aktivovat službu Volej zdarma k číslu uveřejněnému ve Zlatých stránkách za 7 200 Kč za rok. V rámci této částky získávají neomezená příchozí volání z pevných i mobilních sítí. „Tato cena představuje zlomek celkových nákladů ve srovnání se zelenou linkou a návratnost prostředků vložených do této služby je v řadě oborů již při první zakázce,“ vysvětluje Petr Voplakal. Délka jednotlivých hovorů není omezena.

Službu Volej zdarma je možné aktivovat u všech firemních kontaktů ve Zlatých stránkách a to bez ohledu na to, zda jsou uvedené v jejich Bílé či Žluté části. Služba se vztahuje i na bezplatné firemní záznamy. Stejné podmínky platí také pro firmy inzerující v B2B katalogu firem INFORM.cz nebo katalogu ubytovacích zařízení TravelGuide.cz. Není ji ale možné zakoupit pro domácnosti. „V tuto chvíli analyzujeme výsledky pilotního projektu a na jejich základě pak budeme hledat vhodný obchodní model,“ vysvětluje Petr Voplakal z Mediatelu.

Základní nabídka služby Volej zdarma (ceny za 12 měsíců bez DPH)

Aktivní tel. číslo7 200 Kč
2.a další tel. číslo5 800 Kč

Akční nabídka služby Volej zdarma (ceny za 12 měsíců bez DPH)

Bronzový firemní profil4 900 Kč
Stříbrný firemní profil4 900 Kč
Zlatý firemní profilZdarma
Platinový firemní profilZdarma

Uvedené ceny v rámci akční nabídky platí pouze při aktivaci služby současně s uvedeným firemním profilem. Akční ceny platí při podpisu smlouvy do 28. února 2009.

Trocha té statistiky

Zlaté stránky provozují obdobnou službu rovněž na Slovensku. Během pilotního projektu uživatelé volali nejen z českých, ale i slovenských telefonních sítí. „Tuto možnost jsme nadále zachovali a věříme, že její výhodnost ocení zejména firmy z oblasti cestovního ruchu a firmy z příhraničních oblastí se Slovenskem, které tak mohou získat další zákazníky,“ dodává Voplakal.

Podle výzkumu společnosti Mediatel si uživatel hledající dodavatele konkrétní služby nebo zboží vybírá přibližně tři firmy, které pak kontaktuje. Pokud zvolenému zadání a požadavkům odpovídá více firem, kontaktuje nejdříve ty, kam může volat zdarma. Pro uživatele platí nadále pouze omezení týkající se počtu uskutečněných hovorů za určitý časový limit, a sice 15 hovorů za 24 hodin, 9 hovorů za hodinu nebo 7 hovorů za 15 minut. Rovněž zůstávají zachována technická opatření, která brání majiteli uveřejněného kontaktu opakovaně zneužívat službu k volání na libovolný kontakt „obráceně“ (tedy tak, jak jsme na to upozornili zde).

Volali jste opravdu zdatně

Uživatelé českého i slovenského internetu se v pilotním projektu velice rychle naučili využívat novou službu Volej zdarma, o čemž svědčí množství uskutečněných hovorů za den. „V pracovních dnech se jednalo o více než 4 500 hovorů, přičemž celkový objem provolaných minut se v rámci pilotního provozu začal blížit 1 milionu minut za měsíc,“ uvedl Petr Voplakal, ředitel pro rozvoj nových služeb společnosti Mediatel a dodal: „Díky velkému zájmu uživatelů jsme si také ověřili, že námi použité technologické řešení je dostatečně spolehlivé a kvalitní.“

Diskuze (10) Další článek: Nové Sony Ericssony: 2× Cybershot a Walkman

Témata článku: Ostatní, Zdarma, Služba, Vole, Celkový náklad, Příhraniční oblast

Určitě si přečtěte