Zlobí vás SMS? Chyba je na straně Googlu, ale řešení je jednoduché

Google nedávno aktualizoval nenápadnou systémovou komponentu Služby operátora (Carrier Services; balíček com.google.android.ims). S verzí 50 ze 2. prosince si však uživatelé začali stěžovat na problémy s odesíláním a přijímáním SMS, informuje 9to5Google.

Problém se týkal některých telefonů Samsung, OnePlus, LG, Motorola a TCL. Uživatelé se obraceli na své operátory, až později vyšlo najevo, že jde o softwarový problém. Google se k situaci nevyjádřil, ale verzi 50 stáhnul a na Play ji nahradila starší v48, což problém vyřešilo.

Pátrání po příčině

Aplikace Služby operátora je málo známá součást systému Android, která se v Obchodě Play objevila v roce 2017. Je součástí systému Android IP Multimedia Subsystem (IMS) – kolekce standardů, které umožňují telefonu připojit se k mobilní síti a přenášet hlas, video a text, včetně Voice over LTE, volání přes Wi-Fi a dalších.

Chceme Android na Windows?

Ačkoli se server 9to5Google obrátil na Google s žádostí o vyjádření, nedočkal se odpovědi. Přestože je aplikace nainstalovaná na více než miliardě telefonů, potíže se SMS měly jen telefony určitých značek. Pokud řešíte stejný problém, doporučujeme odinstalovat aktualizace.

Tuto možnost najdete v Nastavení-Aplikace-Služby operátora. Následně proveďte z Obchodu Google Play aktualizaci na verzi 48, případně si můžete stáhnout její instalační balíček ze serveru APKMirror.

Diskuze (1) Další článek: Poco M3. Smartphone pro mladé za pár tisíc má slušný výkon a obří baterii

Témata článku: Android, Windows, Aktualizace, Google Play, SMS, Wi-Fi, Problém, Operátor, Součást systému, IMS, Pátrání, Verze, Telefon, Obchod Play, Služba operátora


Určitě si přečtěte