Zmatek nebo jednodušší značení? Nový iPhone 11 možná dostane přídomek Pro

Ve značení iPhonů v posledních letech nastal chaos. Od iPhonu 6 se zažilo označení Plus pro větší model, loni Apple přišel s přídomkem Max, který měl podtrhnout, že jde zatím o největší iPhone. Leaker CoinX nyní přišel s tvrzením, že letošní iPhone ponese přídomek Pro. Proč bychom mu měli věřit? CoinX loni jako první správně predikoval značení iPhonů XS, XS Max a XR a další novinky.

Pokud by Apple opravdu přistoupil u iPhonů na značení Pro, co by to vlastně znamenalo? CoinX nijak nerozvádí, zda Pro nahradí u většího modelu stávající označení Max nebo půjde o univerzální značení výkonnějších iPhonů.  
Pokud se totiž podíváme na zbylé produktové portfolio Applu, je patrné, že přídomek Pro slouží vždy k označení vybavenější řady daného produktu, ať už jde o iPad Pro, MacBook Pro, Mac Pro či iMac Pro.

Když se tedy pustíme do větších spekulací, mohlo by to znamenat klidně i to, že nástupci iPhonu XS a XS Max dostanou jednotný název iPhone 11 Pro a na výběr bude ve dvou velikostech 5,8 a 6,5”, podobně jako to Apple udělal například u iPadů Pro. Nástupce dostupnějšího modelu XR se může jmenovat jednoduše iPhone 11. Apple by tímto „pozvednutím“ jména ještě více podpořil prodeje letošního hitu, modelu XR, který by tak ztratil pachuť „něčeho levnějšího“.

A můžeme se pustit ještě na tenčí led spekulací. Jedenáctka není z marketingového hlediska zrovna přitažlivé číslo a římské XI by po loňském XS a XR bylo spíše matoucí. Co kdyby to Apple tedy udělal jako u jiných produktů a číslovku ze jména úplně odstranil a ve specifikacích jen dodal, že jde o iPhone 11. generace? Značení iPhone a iPhone Pro by bylo mnohem jednodušší a bylo by jednotné se zbytkem portfolia Applu.

Jde však pouze o spekulace. Nechme se překvapit, co nám Apple již zhruba za měsíc doopravdy naservíruje.

Via 9To5Mac

Diskuze (22) Další článek: Samé podstatné změny. Oživený Samsung Galaxy A10s dostal větší baterii a čtečku

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, Vlajková loď, Spekulace, iOS, Chytrý telefon, Značení, Přídomek, Označení, Zmatek, Mac Pro, MacBook, XS Max, Model


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A40. Seznam má svůj první smartphone. Co to vlastně znamená?

RECENZE: Samsung Galaxy A40. Seznam má svůj první smartphone. Co to vlastně znamená?

** Samsung v ČR prodává hned dvě varianty smartphonu Galaxy A40 ** Jedna z nich je i speciální Seznam.cz Edition ** Rozdíly jsou u obou variant pouze v aplikační výbavě, recenze tedy, až na malé drobnosti, platí pro obě varianty

Martin Chroust | 32

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

** Samsung představil dva modely řady Galaxy Note 10 ** „Náčrtník“ dostal chytřejší S Pen, displej s průstřelem i ToF kameru ** Éra 3,5mm jacku končí, základní Note 10 nemá ani slot pro microSD.

Martin Chroust, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 157