Známe datum evropské premiéry Huawei Watch

Na trh se chystají jedny z nejhezčích ale také nejdražších chytrých hodinek s Android Wear. Jak dlouho ještě budou zájemci o Huawei Watch čekat?

Huawei představilo své první chytré hodinky letos na jaře na veletrhu MWC 2015 v Barceloně. Kruhové hodinky Huawei Watch s platformou Android Wear patří mezi designově nejpovedenější. Čínské firmě, která je nově světovou mobilní trojkou, ovšem uvedení na trh trvá déle, než jsou někteří zájemci o produkt ochotní čekat. Až nyní známe datum evropské premiéry a tedy přibližný start prodeje na domácím trhu.

Klepněte pro větší obrázek
Hodinky Huawei Watch ve finální verzi budou představeny 22. září v Paříži

Huawei (znovu)představí své chytré hodinky novinářům a obchodním partnerům na tiskové konferenci, která proběhne 22. září 2015 v Paříži. Místo prototypu, který byl k vidění v Barceloně, nyní půjde již o finální produkt. V následujících dnech by se potom měla novinka rychle dostat na pulty evropských prodejen. Dá se očekávat, že přednost dostanou větší trhy jako Francie, Německo a Velká Británie.

Klepněte pro větší obrázek

Hodinky Huawei Watch se už v Barceloně nechvalně chlubily výrazně vyšší cenovkou, než mají konkurenční produkty s Android Wear. Mělo se jednat dokonce o cenu okolo tisíce dolarů (cca 25 tisíc korun), ale to se naštěstí nepotvrdilo. Hodinky by měly stát od 399 eur (cca 10 800 Kč) v závislosti na zvolené barevné variantě. Na výběr bude stříbrná a černá se stejně barevným ocelovým řemínkem nebo zlatá s hnědým koženým páskem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Připomeňme, že hodinky vyrobené z nerezové oceli (316L) mají průměr ciferníku 42 mm a tloušťku 11 mm. AMOLED displej o průměru 1,4 palce a rozlišení odpovídajícímu 400 × 400 bodů kryje safírové sklo. Vestavěná baterie disponuje kapacitou 300 mAh. Zařízení pohání procesor Qualcomm Snapdragon 400. K dispozici je 512 MB RAM a 4 GB vnitřního úložiště. Hodinky obsahují gyroskop, akcelerometr, barometr a snímač srdečního tepu. GPS naopak chybí.

Diskuze (12) Další článek: Apple Music boduje, službu využívá už 11 milionů lidí

Témata článku: Huawei, Nákup a ceny, Nositelnosti, Příslušenství, Wear OS, Premiér, Safírové sklo, Evropský prodej, Datum, Konkurenční produkt, #Huawei, Watch


Určitě si přečtěte