Známe první produkt skupiny T-Mobile: mezinárodní GPRS roaming

Paegas na úterní tiskové konferenci, kde budou také oznámeny podrobnosti o jeho přejmenování na T-Mobile, pravděpodobně uvede hned první společný produkt této skupiny: mezinárodní GPRS roaming.
Známe první produkt skupiny T-Mobile: mezinárodní GPRS roaming

Zatímco dnes můžou zákazníci Paegasu používat GPRS pouze v Německu, od prvního dubna bude možné wapovat a datovat ve všech sítích skupiny T-Mobile. Ovšem samozřejmě jen v těch, kde je funkční GPRS, tj. zatím kromě Německa (v síti T-Mobile Deutschland) jen v Rakousku (T-Mobile Austria). V blízké době se počítá se spuštěním GPRS také ve Velké Británíi (ONE2ONE), kde bude GPRS roaming rovněž možný.

Se zavedením této služby se ovšem také změní ceník. Výhodou bude, že GPRS ve všech sítích skupiny T-Mobile bude stát úplně stejně, nemusíte si proto pamatovat, kolik kde zaplatíte za kilobajt wapování a přístupu k Internetu.

  • WAP (APN wap.click.cz): 1,40 Kč za 1 kB
    účtovací jednotka bude 25 kB, tj. zaplatíte minimálně 35 Kč
  • Internet (APN internet.click.cz): 0,21 Kč za 1 kB
    účtovací jednotka bude 250 kB, tj. zaplatíte minimálně 52,50 Kč
  • Profil (APN profil.click.cz): stejné sazby jako u Internetu

Kromě toho bude ale v ceníku také částka 17 Kč za jeden den práce s GPRS v zahraničí. Zatím nevíme, jak bude účtována, jisté však je, že do minimálně do konce letošního roku vám ji operátor odpustí. Při používání GPRS v zahraničí nezáleží na tom, jestli doma máte program bez měsíčního poplatku nebo s ním; ceny GPRS roamingu jsou stejné.

Více možností, nižší ceny

Vyplatí se nová služba? Bezpochyby. Jednak se rozšíří možnosti používání GPRS v zahraničí a také se sníží cena. Je zde sice minimální účtovací jednotka, která může prodražit velmi krátká datová spojení, sazby jsou však opravdu výhodnější. Zejména co se týče připojení k Internetu, kde oproti současnému stavu budou třetinové.

Pro srovnání můžeme uvést, za kolik budou GPRS v zahraničí používat zákazníci sítě T-Mobile Deutschland. Ceny jsou přepočteny z eur na koruny:

  • WAP: 1,20 Kč za 1 kB, přičemž účtovací jednotka bude jen 10 kB
  • Internet: 0,18 Kč za 1 kB, účtovací jednotka je stejná
  • Denní poplatek: 15,10 Kč. Němci jej podle všeho nejvyšším GPRS programům úplně odpustí, budou jej platit jen majitelé nižších programů. Ale i oni budou mít do konce října slevu: 9 Kč a 7,80 Kč.

(Člověk by čekal, že ceny, které platí němečtí mobilní telefonisté, budou po přepočtu vyšší než u nás a ono je tomu přesně naopak.)

Používáte v zahraničí mobilní datové přenosy? Je pro vás tato služba zajímavá?

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Roaming, Mobil m, Mobil, GPRS

Určitě si přečtěte

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34