Známe první produkt skupiny T-Mobile: mezinárodní GPRS roaming

Paegas na úterní tiskové konferenci, kde budou také oznámeny podrobnosti o jeho přejmenování na T-Mobile, pravděpodobně uvede hned první společný produkt této skupiny: mezinárodní GPRS roaming.
Známe první produkt skupiny T-Mobile: mezinárodní GPRS roaming

Zatímco dnes můžou zákazníci Paegasu používat GPRS pouze v Německu, od prvního dubna bude možné wapovat a datovat ve všech sítích skupiny T-Mobile. Ovšem samozřejmě jen v těch, kde je funkční GPRS, tj. zatím kromě Německa (v síti T-Mobile Deutschland) jen v Rakousku (T-Mobile Austria). V blízké době se počítá se spuštěním GPRS také ve Velké Británíi (ONE2ONE), kde bude GPRS roaming rovněž možný.

Se zavedením této služby se ovšem také změní ceník. Výhodou bude, že GPRS ve všech sítích skupiny T-Mobile bude stát úplně stejně, nemusíte si proto pamatovat, kolik kde zaplatíte za kilobajt wapování a přístupu k Internetu.

  • WAP (APN wap.click.cz): 1,40 Kč za 1 kB
    účtovací jednotka bude 25 kB, tj. zaplatíte minimálně 35 Kč
  • Internet (APN internet.click.cz): 0,21 Kč za 1 kB
    účtovací jednotka bude 250 kB, tj. zaplatíte minimálně 52,50 Kč
  • Profil (APN profil.click.cz): stejné sazby jako u Internetu

Kromě toho bude ale v ceníku také částka 17 Kč za jeden den práce s GPRS v zahraničí. Zatím nevíme, jak bude účtována, jisté však je, že do minimálně do konce letošního roku vám ji operátor odpustí. Při používání GPRS v zahraničí nezáleží na tom, jestli doma máte program bez měsíčního poplatku nebo s ním; ceny GPRS roamingu jsou stejné.

Více možností, nižší ceny

Vyplatí se nová služba? Bezpochyby. Jednak se rozšíří možnosti používání GPRS v zahraničí a také se sníží cena. Je zde sice minimální účtovací jednotka, která může prodražit velmi krátká datová spojení, sazby jsou však opravdu výhodnější. Zejména co se týče připojení k Internetu, kde oproti současnému stavu budou třetinové.

Pro srovnání můžeme uvést, za kolik budou GPRS v zahraničí používat zákazníci sítě T-Mobile Deutschland. Ceny jsou přepočteny z eur na koruny:

  • WAP: 1,20 Kč za 1 kB, přičemž účtovací jednotka bude jen 10 kB
  • Internet: 0,18 Kč za 1 kB, účtovací jednotka je stejná
  • Denní poplatek: 15,10 Kč. Němci jej podle všeho nejvyšším GPRS programům úplně odpustí, budou jej platit jen majitelé nižších programů. Ale i oni budou mít do konce října slevu: 9 Kč a 7,80 Kč.

(Člověk by čekal, že ceny, které platí němečtí mobilní telefonisté, budou po přepočtu vyšší než u nás a ono je tomu přesně naopak.)

Používáte v zahraničí mobilní datové přenosy? Je pro vás tato služba zajímavá?

Diskuze (22) Další článek: Eurotel má nabídku pro cyklisty

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Roaming, Mobil m, Mez, Mobil, GPRS


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10