Známe termín letošní konference Google I/O. Těšte se na Android Q

Sundar Pichai, CEO společnosti Google, potvrdil termín letošní jarní vývojářské konference Google I/O 2019. Americký gigant na ní každoročně představuje softwarové novinky z oblasti Androidu, Wear OS, Google Assistanta, Chrome OS a novinky týkající se dalších doplňkových a propojených služeb.

Konference Google I/O 2019, ze které bude opět nabízen živý stream, se uskuteční v termínu 7. - 9. května, a to na obvyklé adrese: Shoreline Amphitheatre, Mountain View, Kalifornie. Stejné místo si Google vybral již potřetí za sebou. Americký gigant zatím neoznámil, co bude na programu dne, můžeme to však poměrně snadno vyvodit z úniků za posledních několik týdnů.

Stěžejním tématem bude bezesporu nový Android Q, Google představí jeho základní charakteristiku, chystané novinky a brzy po konferenci vydá jeho časnou verzi označenou jako Developer Preview 1. Mezi zatím známé novinky nové verze Androidu patří tmavé systémové schéma a šušká se i o variantě desktopového režimu v duchu Samsung DeX.

Samozřejmě se očekává i debut levnější řady Pixel 3 Lite. V benchmarcích se také objevuje zařízení s kódovým označením Google Coral běžící na Snapdragonu 855 a s Androidem Q. Nemá se však jednat o smartphone ale o chystaný high-end tablet.

Tři technologické perličky z loňské keynote Google I/O:

Diskuze (14) Další článek: Alcatel prodává základní tablet určený dětem. Mohou ho ale používat i rodiče

Témata článku: Android, Wear OS, Chrome OS, Google Assistant, Keynote, Google I/O, Pixel, Chrome, Google, Android Q, Sundar Pichai, Letošní konference, Poslední týden, Americký gigant, Známá novinka, Mountain View, Stěžejní téma, Nová verze, Desktopový režim, Novinka týkající, Kódové označení, Kalifornie, Levná řada, Novinka, Shoreline Amphitheatre


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 124

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 49

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 93