Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

  • Pokud vám ještě nebylo 27 let, máte dveře otevřené
  • 10 GB s „občanským“ tarifem stojí přes tisícovku, pro mladé 499 Kč
  • O2 připravilo akci na telefony, za úpis sleví až 3 000 Kč
Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

Prázdniny pomalu končí a operátoři opět lákají žáky/studenty na zvýhodněné nabídky. Každý vám bude tvrdit, že jeho nabídka je nejlepší, ale nenechte se ošálit. Ne všechno je totiž tak „cool“, jak se na první pohled může zdát. Správně vyberete jen s naším přehledem. Pokud uvažujete o pořízení nového mobilu, můžete využít akčních nabídek. Ta vodafonní platí bez omezení, u O2 do konce září.

Akce na telefony:

Tarify v nabídce:

Operátor tarif základní datový objem (GB) měsíční paušál
T-Mobile Student 100 min., ∞ SMS, 2 GB 399 Kč
Vodafone #jetovtobě ∞ min., ∞ SMS, 10 GB 499 Kč
Vodafone Red LTE pro studenty ∞ min., ∞ SMS, 2,5 GB 562 Kč
O2 [:kůl:] data 2 GB 120 min., ∞ SMS do vl. sítě, 2 GB 499 Kč
O2 [:kůl:] 120 min., ∞ SMS do vl. sítě, 200 MB 299 Kč

O2 letos nabízí vábničku v podobě telefonů se slevou až 3 000 Kč a stovku sleví z tarifu, pokud byste na sebe měli napsaný ještě pevný internet. Vodafone přišel s tarifem Red LTE pro studenty a nabízí slevu až 1 500 Kč na telefony s vlastním logem (viz ceník). Jen T-Mobile nic speciálního neplánuje, platí jen standardní sleva na telefon ve výši 1 000 Kč, pokud podepíšete smlouvu na dva roky.

Samozřejmě je třeba přihlédnout ke specifikům. O2 nabízí datomat, díky kterému si můžete přijít na další data nad rámec těch v tarifu (až 5 GB/měsíc navíc), Vodafone zase u tarifu #jetovtobě požaduje ISIC kartu. Máte ale možnost volby: buď tarif bez závazku s platností 12 měsíců, nebo na 24 měsíců se závazkem.

Od 15. srpna nabízí Vodafone ještě druhý tarif, jmenuje se Red LTE pro studenty, ale vzhledem k tomu, že za 562 Kč měsíčně nabízí jen 2,5 GB dat, jen těžko hledáme jeho smysl.

Abyste ho získali, musíte splňovat věkové kritérium (viz tabulka níže), ale nemusíte mít ISIC kartu. Bez potvrzení o studiu se ovšem neobejdete. Proto, pokud vám v tom nic nebrání, zařiďte si raději ISIC. Red LTE pro studenty je bez úvazku až na 12 měsíců, u #jetovtobě si můžete zvolit to stejné nebo úpis na 24 měsíců. 

Operátor smlouva věk zájemce potvrzení o studiu
T-Mobile 24 měsíců od 6 do 26 let včetně není třeba
Vodafone až 12 měsíců bez smlouvy/24 měsíců do 26 let včetně ano/ISIC karta
O2 24 měsíců do 26 let včetně není třeba

U všech operátorů shodně platí, že tarif pro mladé můžete mít až téměř do 29. narozenin. Stačí podepsat smlouvu dříve, než sfouknete na dortu 27 svíček (stále vám bude 26 let).

Ať nezůstane na suchu

Co se týče cen, nejlevnější paušál má O2 [:kůl:], ale vzhledem k 200MB základnímu datovému limitu nelze tarif doporučit ani pokud jen sem tam otevřete e-mail. O stovku dražší T-Mobile už nabízí 2 GB, se kterými se dá na cestě mezi dvěma „wifinami“ přežít. Nejlepší poměr cena/výkon nabízí Vodafone s 10GB tarifem #jetovtobě za pětistovku.

Pokud se vám to zdá hodně, myslete na to, že doplatky za data nejsou maličkost u žádného z operátorů a proto, pokud brouzdáte na facebooku, tu a tam si kliknete na video, nebo sofistikovaně ukládáte (studijní) materiály ke sdílení do dropboxu, apod., rozhodně počítejte s tím, že budete potřebovat data a lovit někde pár megabajtů na hradech a zámcích prostě není ve zkouškovém období zrovna efektivní.

Jak vybrat mobil s nejlepším poměrem výkon/cena:

Diskuze (18) Další článek: Samsung v tichosti oznámil náramek Gear Fit2 Pro s odolností 5 ATM proti vodě

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Nákup a ceny, O2, Vodafone, Mobilní data, Tarify, SMS, Facebook, Paušál, Akční nabídka, Pro mladé, Měsíční paušál, Nejlevnější paušál, #jetovtobě, Nejlepší poměr, Datový objem, Nálož, Nov, Nový mobil, Zvýhodněná nabídka, Rámec těch, Mobil, Žák, Telefon


Určitě si přečtěte