Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

  • Pokud vám ještě nebylo 27 let, máte dveře otevřené
  • 10 GB s „občanským“ tarifem stojí přes tisícovku, pro mladé 499 Kč
  • O2 připravilo akci na telefony, za úpis sleví až 3 000 Kč
Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

Prázdniny pomalu končí a operátoři opět lákají žáky/studenty na zvýhodněné nabídky. Každý vám bude tvrdit, že jeho nabídka je nejlepší, ale nenechte se ošálit. Ne všechno je totiž tak „cool“, jak se na první pohled může zdát. Správně vyberete jen s naším přehledem. Pokud uvažujete o pořízení nového mobilu, můžete využít akčních nabídek. Ta vodafonní platí bez omezení, u O2 do konce září.

Akce na telefony:

Tarify v nabídce:

Operátor tarif základní datový objem (GB) měsíční paušál
T-Mobile Student 100 min., ∞ SMS, 2 GB 399 Kč
Vodafone #jetovtobě ∞ min., ∞ SMS, 10 GB 499 Kč
Vodafone Red LTE pro studenty ∞ min., ∞ SMS, 2,5 GB 562 Kč
O2 [:kůl:] data 2 GB 120 min., ∞ SMS do vl. sítě, 2 GB 499 Kč
O2 [:kůl:] 120 min., ∞ SMS do vl. sítě, 200 MB 299 Kč

O2 letos nabízí vábničku v podobě telefonů se slevou až 3 000 Kč a stovku sleví z tarifu, pokud byste na sebe měli napsaný ještě pevný internet. Vodafone přišel s tarifem Red LTE pro studenty a nabízí slevu až 1 500 Kč na telefony s vlastním logem (viz ceník). Jen T-Mobile nic speciálního neplánuje, platí jen standardní sleva na telefon ve výši 1 000 Kč, pokud podepíšete smlouvu na dva roky.

Samozřejmě je třeba přihlédnout ke specifikům. O2 nabízí datomat, díky kterému si můžete přijít na další data nad rámec těch v tarifu (až 5 GB/měsíc navíc), Vodafone zase u tarifu #jetovtobě požaduje ISIC kartu. Máte ale možnost volby: buď tarif bez závazku s platností 12 měsíců, nebo na 24 měsíců se závazkem.

Od 15. srpna nabízí Vodafone ještě druhý tarif, jmenuje se Red LTE pro studenty, ale vzhledem k tomu, že za 562 Kč měsíčně nabízí jen 2,5 GB dat, jen těžko hledáme jeho smysl.

Abyste ho získali, musíte splňovat věkové kritérium (viz tabulka níže), ale nemusíte mít ISIC kartu. Bez potvrzení o studiu se ovšem neobejdete. Proto, pokud vám v tom nic nebrání, zařiďte si raději ISIC. Red LTE pro studenty je bez úvazku až na 12 měsíců, u #jetovtobě si můžete zvolit to stejné nebo úpis na 24 měsíců. 

Operátor smlouva věk zájemce potvrzení o studiu
T-Mobile 24 měsíců od 6 do 26 let včetně není třeba
Vodafone až 12 měsíců bez smlouvy/24 měsíců do 26 let včetně ano/ISIC karta
O2 24 měsíců do 26 let včetně není třeba

U všech operátorů shodně platí, že tarif pro mladé můžete mít až téměř do 29. narozenin. Stačí podepsat smlouvu dříve, než sfouknete na dortu 27 svíček (stále vám bude 26 let).

Ať nezůstane na suchu

Co se týče cen, nejlevnější paušál má O2 [:kůl:], ale vzhledem k 200MB základnímu datovému limitu nelze tarif doporučit ani pokud jen sem tam otevřete e-mail. O stovku dražší T-Mobile už nabízí 2 GB, se kterými se dá na cestě mezi dvěma „wifinami“ přežít. Nejlepší poměr cena/výkon nabízí Vodafone s 10GB tarifem #jetovtobě za pětistovku.

Pokud se vám to zdá hodně, myslete na to, že doplatky za data nejsou maličkost u žádného z operátorů a proto, pokud brouzdáte na facebooku, tu a tam si kliknete na video, nebo sofistikovaně ukládáte (studijní) materiály ke sdílení do dropboxu, apod., rozhodně počítejte s tím, že budete potřebovat data a lovit někde pár megabajtů na hradech a zámcích prostě není ve zkouškovém období zrovna efektivní.

Jak vybrat mobil s nejlepším poměrem výkon/cena:

Diskuze (18) Další článek: Samsung v tichosti oznámil náramek Gear Fit2 Pro s odolností 5 ATM proti vodě

Témata článku: Operátoři, Nákup a ceny, Vodafone, O2, T-Mobile, Mobilní data, SMS, Facebook, Tarify, Paušál, Akční nabídka, Pro mladé, Nejlevnější paušál, Rámec, #jetovtobě, První pohled, Druhý tarif, Mobil, Nejlepší poměr, Žák, Tarif, Zvýhodněná nabídka, Smlouva, Výhodný tarif, Nový mobil


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39