Ztracen v metru s Fotkou týdne

Nové pořádky v galerii fotomobilů, nová struktura článku. K Fotografii týdne přidáváme i další povedené kousky.
Klepněte pro větší obrázek
Partnerem soutěže je a ceny pro vítěze věnoval Kingston 

Zdravíme všechny příznivce mobilních telefonů a naší soutěže o nejlepší Fotografii týdne. Uplynulé dny se v Galerii nesly ve znamení revoluce, velkých změn a usmiřování. Tomu napovídá i složení fotografií pro tento týden, které bude počínajíc dneškem pevně dané. Dovolili bychom si začít novinkou v kategorii, a to „nejlepší v PC neupravená fotografie týdne“. Pomyslnou cenu a naše uznání získává Šťápi se svojí myší kamarádkou. Ta mu opravdu hezky zapózovala a vydržela až do zmáčknutí spouště. Výsledkem je nádherně ostrý záběr, který dělá dobrou reklamu 3,2 mpx fotoaparátu Nokie N78. Trochu vybledlejší barvy můžeme odpustit, jde o věc, kterou není těžké srovnat během několika vteřin i v interním editoru.

Klepněte pro větší obrázek 
Šťápi: myšák... (Nokia N78)

Další snímek, který nám učaroval, bohužel nespadal do kategorie FT, nicméně si publicitu určitě zaslouží. Starý dobrý Sony Ericsson K750i (kódovým označením Klárka) i po tolika letech ukazuje, že v dobrých rukách za novodobou konkurencí zaostávat rozhodně nehodlá. Pavool ztvárnil téměř filmový panoramatický záběr Benátek. Nalevo se nám představuje ostrov s kostelem San Giorgio Maggiore od architekta Adrey Palladie z 16. století, dále pak vidíme ostrov Giudecca a napravo panorama uzavírá bazilika Santa Maria della Salute.

Klepněte pro větší obrázek 
Pavool: Benátská... (Sony Ericsson K750i)

Mimosoutěžní část je za námi, a tak se můžeme směle vrhnout na interiérové snímky, které se ucházely o ceny. Za druhou příčku tleskáme Gallowsovi a jeho fotce „Imagination is more important than knowledge“. Dobře technicky zpracoval myšlenku, člověk si představuje, jestli se někdo vrátí, nebo je toto definitivní uzavření jedné kapitoly. Snímek se nám líbí, dovolíme si pouze vytknout absenci větších stínů, které by dodávaly fotce šťavnatou hloubku.

Klepněte pro větší obrázek 
Gallows: Imagination is more important than knowledge (Sony Ericsson K810i)

Celý Top už je za námi a tak vzhůru na vítěze. Tím se stává v 11. týdnu letošního roku Janna. „Ztracen v metru“ – název dobře vystihující situaci hlavního opeřeného hrdiny. Na fotce zaujme pohyb obyvatel metra v protisměru hodinových ručiček.Holub neovlivněný fotografickými příručkami míří proti pravidlům, avšak geniálně, ven z fotky, pryč od toho shonu a ruchu. Umělé osvětlení jen doplňuje překotnou a proměnlivou atmosféru. Dobře zvolen je i záběr od země. Lehce zhoršená technická kvalita je daň za ztížené světelné podmínky, avšak v celkovém důsledku nijak nevadí.

Klepněte pro větší obrázek
Janna: Ztracen v metru (Nokia 6500 Slide)

Janně i všem jmenovaným tímto gratulujeme, jsme rádi za účast a přejeme hodně úspěchů i do budoucna. Pro Vás ostatní, téma na příští týden je „panorama“. Doporučujeme se tedy podívat po nějakém free programu pro spojování fotek do PC, a vzhůru na lov. Bude se hodit a nashledanou příští týden. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Pro vítěze je připravena 2GB microSD s redukcemi a USB čtečkou, nebo 4GB USB „fleška“
Váš názor Další článek: Fotohádanky: Poznáte Česko a svět z letadla?

Témata článku: Nokia 6500 classic, Nokia 6500 slide, Nokia N78, Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson K810i, Metr


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 140

Návod: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

Návod: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

** Jedinečná šance okusit neomezený internet v mobilu od T-Mobilu ** Twist karta s kreditrem 200 Kč aktuálně v Bille za 99,90 Kč ** Surfovat neomezeně můžete celé léto, dokonce i v roamingu

Filip Kůžel, Aleš Pospíšil | 64