Ztrpčujeme život zlodějům mobilních telefonů

Právě vám ukradli mobilní telefon, což je velice nepříjemná záležitost a nikomu bych to nepřál. Začínají se vám v hlavě honit myšlenky, jak zloději co nejvíce znepříjemnit život s vaším mobilem. Zde je pár rad a postřehů, které by neměly uniknout vaší pozornosti.
Ztrpčujeme život zlodějům mobilních telefonů

Všechno zlé je k něčemu dobré

Lidé díky své nepozornosti stále častěji ztrácejí nebo je jim ukraden mobilní telefon. Není se čemu divit – poptávka po mobilních telefonech je stále vysoká a mobilní telefony prodávané „pod rukou“ jsou výhodným obchodním artiklem. Nikomu to nepřeji, ale i vám se může stát, že o svého mobilního miláčka přijdete. Víte co v takovém případě dělat? Nemám na mysli zaběhnuté postupy jako – nahlásit krádež policii, operátorovi a atd. To je samozřejmost. Spíše bych chtěl upozornit na netradiční postupy, které povedou k získání nové karty a zejména k několika drobnostem, které pro změnu dokáží zloději pěkně otrávit život s vaší kartou SIM, či zamezit jejímu protelefonování úplně. Netvrdím, že všechny následující postupy jsou zcela morální, ale popravdě – to vás asi nezajímá.

Již dříve jste si mohli přečíst článek Petra Broži s názvem „Ukradli vám Oskartu? Nezoufejte.“, jenž se věnoval podobnému tématu.

Následující seznam doporučení a rad sepsal jeden náš čtenář, jehož manželka již přišla o dvě karty SIM. Věřím, že to člověka pěkně namíchne a zároveň donutí k pátrání, jak to tomu „nehodnému“ zloději znepříjemnit. Každopádně z toho vzešlo pár dobrých rad, které mají hlavu a patu. Zde uvedu pouze několik postřehů autora v původní podobě pro předplacenou kartu Oskarta, zbytek nápadů naleznete na jeho stránce zlodej.zde.cz

Co dělat, pokud vám byl odcizen mobilní telefon s kartou SIM od Oskara – Oskarkou.

1. Co je potřeba.
 
Oskar prodává SIM karty v obálce velikosti přibližně A5 společně s dalšími brožurami.
Na této obálce je samolepka s telefonním číslem Oskarty, dále čarový kód a také 19ti místné číslo SIM karty - je tedy potřeba najít původní obálku.
Na každé SIM kartě je také vytištěné její číslo, takže číslo SIM karty zná i zloděj...

2. Co Oskar oficiálně nabízí.
 
Výměnu ztracené, zničené nebo ukradené SIM karty za poplatek 1.000,- Kč (bez DPH) - tento poplatek však lze obejít - viz následující bod.

3. Co lze podniknout prostřednictvím infolinky.
 
Přes infolinku lze s kartou pravděpodobně manipulovat podobně jako u Twistu (viz výše).
Tuto možnost zřejmě nevyužijete, protože Oskar umožňuje bezkonkurenční věc:

tip: SIM karta se stejným číslem a zbývajícím kreditem zdarma!

- zavolejte na infolinku, že chcete vyměnit obyčejnou Oskartu za bankovní
- musíte operátorovi potvrdit, že máte účet/platební kartu od Komerční banky - nijak si to neověřují
- nadiktujete 19ti místné číslo ukradené SIM karty
- do 2 dnů vám na zadanou adresu přijde bankovní SIM karta
- znovu zavoláte na infolinku a požádáte o deaktivaci původní SIM karty
- přes noc se nová SIM karta zaktivuje a ukradená deaktivuje
- opět máte své telefonní číslo i se zbývajícím kreditem

4. Co lze podniknout prostřednictvím Internetové samoobsluhy.
 
Pokud zloděj SIM kartu používá, lze prostřednictvím Internetové samoobsluhy sledovat, na jaká čísla volá a posílá textovky.
Někdy to může pomoci odhalit zloděje - první hovor pravděpodobně bude někomu blízkému nebo na zlodějův mobilní telefon - aby zjistil, jaké vlastně má ukradená SIM karta telefonní číslo.

Diskuze (81) Další článek: Nokia 7650: pusťte si na mobilu třeba MP3

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile, Mobil, Telefon, Zloděj, Mobilní telefon

Určitě si přečtěte