Zuckerberg umí z Messengeru vymazat už poslané zprávy. Tuhle VIP funkci mají brzy dostat všichni

Zuckerberg umí z Messengeru vymazat už poslané zprávy. Tuhle VIP funkci mají brzy dostat všichni

Facebook testuje novou funkci, která odesilateli umožní smazat již zaslané zprávy v Messengeru. Informace přišla krátce poté, co zahraniční média reportovala, že redaktorům ze schránek zmizely zprávy, které jim poslal Mark Zuckerberg, šéf Facebooku.

Na dotazy firma uvedla, že v reakci na skandály Sony Pictures v roce 2014, kdy unikla vnitrofiremní komunikace, zavedl omezení doby, po kterou se uchovávají zprávy manažerů Facebooku. Firma se také omluvila, že o funkci neinformovala a že nebyla dříve dostupná všem uživatelům.

Na funkci „Odstranit“ narazíte v Messengeru i dnes, smaže však zprávu pouze na vaší straně chatu, druhá strana ji stále vidí. To by se ale mělo v dohledné době změnit a zpráva zmizí i adresátovi. Jak to bude fungovat, ani kdy se dočkáme, zatím není jasné. Podobnou funkci ale má třeba WhatsApp (také patří Facebooku), zde je možné smazat zprávu v případě, že si ji druhá strana ještě nezobrazila.

Zdroj: TechCrunch

Diskuze (6) Další článek: Další čistka. Google z obchodu Play odstraňuje zavádějící a nepoctivé aplikace

Témata článku: Mobilní aplikace, Messenger, WhatsApp, Facebook, Šifrování, Mark Zuckerberg, Ochrana, Nová funkce, Vnitrofiremní komunikace, Funkce, Poslaná zpráva, Sony Pictures, Zaslaná zpráva, VIP, TechCrunch, Dohledná doba, Podobná funkce, Druhá strana

Určitě si přečtěte