Zvrhlost týdne: ovládejte počítač Bluetooth mobilem

Máte na svém notebooku nainstalován Linux, používáte jej na cestách jako přehrávač empétrojek a chcete jej jednoduše ovládat? Nyní vám k tomu stačí pouze modrozubý mobilní telefon.
Zvrhlost týdne: ovládejte počítač Bluetooth mobilem

Ti z vás, kteří kdy koketovali s operačním systémem Linux jistě znají hudební přehrávač XMMS, který patří mezi elitu hudebních přehrávačů všech kategorií. Máte-li svůj Linux nainstalován i na svém notebooku, určitě využíváte počítač také jako přehrávač hudebních souborů. Vždyť proč si kupovat hudební přehrávač, když stejně svůj notebook nosíme stále s sebou.

Důkaz místo slibů

Na zajímavé řešení tohoto vleklého problému přišel Tom Gilbert. Také on používá notebook Sony Vaio s vestavěným Bluetooth modulem pro přehrávání hudby na cestách. Jeho řešení je jednoduché, přesto však stále elegantní a efektivní - na svých stránkách nabízí ke stažení prográmek bluexmms verze 1.1. Po spárování linuxového notebooku s mobilním telefonem již stačí pouze spustit tento program.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Po spárování se v menu mobilního telefon objeví další položka...

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Ovládejte přehrávání z notebooku mobilem...

Po spuštění aplikace běžte v mobilním telefonu do menu Accesories, kde uvidíte novou položku XMMS Remote. Nyní již můžete přehledně a pohodlně ovládat základní funkce (Volume, Play, Next, Prev, Stop) hudebního přehrávače mobilním telefonem.

Tak to má být

Jak uživatelé postupně dokládají, je technologie Bluetooth velmi dobře využitelná i pro jiné možnosti než jen pro běžné datové či vytáčené spojení s mobilní sítí. Možná některé překvapí skutečnost, že je to právě operační systém Linux, pro nějž se takové aplikace stále častěji objevují. Toto je způsobeno dvěma faktory: snadnou dostupností zdrojového kódu všech důležitých komponent operačního systému a také diky technologickému náskoku, který tento systém díky své otevřenost má.

Diskuze (21) Další článek: 20.11.2002 17:10 Revoluce v hudbě rozhýbala ceny aktiv nečekaným způsobem

Témata článku: Ostatní, Bluetooth, BLU, Počítač, Důležitý komponent, Mobil

Určitě si přečtěte

Motorola Moto G5s Plus: všeho tak akorát [recenze]

Motorola Moto G5s Plus: všeho tak akorát [recenze]

** Povedená střední třída s minimálními úpravami systému ** Dobře zpracovaný a funkčně vyvážený telefon sráží vyšší cena ** Bohužel je bez podpory Moto Modů

4.  1.  2018 | Herodek Martin | 7

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, náramky a chytré hodinky ** Ceny se pohybují od několika desítek korun po tisíce

7.  12.  2017 | Láska Jan | 19