ZYB: postará se o kontakty ve vašem mobilu

Objevte lehkost on-line zálohování kontaktů a zpráv z vašich telefonů. Služba ZYB už umí česky a je dostupná zcela zdarma.

Pokud jste se ztotožnili s výsledky zveřejněného průzkumu kontaktech v mobilech, určitě byste uvítali možnost, jak je snadno zálohovat pro případ krádeže přístroje, koupi nového apod. Společnost ZYB se rozhodla nalákat české uživatele na službu jednoduchého zálohování dat z telefonů tím, že počeštila svůj web www.zyb.com a upravila nastavení pro české operátory.

Nelekejte se nějakých závazků či poplatků, služba ZYB funguje zdarma, bez reklam, vyžaduje pouze jednoduchou registraci prostřednictvím počítače s internetem. Za dobu tříletého celosvětového působení si ZYB oblíbilo více než 23 000 000 uživatelů, jejich aktuální počet najdete na na webu ZYB. Zkuste se přidat i vy, v případě nespokojenosti lze vytvořený účet kompletně zrušit. Službu ZYB nelze použít s iPhony a komunikátory Windows Mobile.

Co všechno umí ZYB?

  • Zálohovat kontakty, zprávy a údaje z kalendáře v neomezeném množství
  • Spravovat uložená data (úprava položek u kontaktů…) z jakéhokoliv počítače on-line
  • Zjišťovat informace o přátelích prostřednictvím komunitních serverů (Skype, Facebook, LinkedIN, Twitter, Flickr…)

Kdo za službou ZYB stojí?

Společnost ZYB pochází z Dánska a sídlí v Kodani. Další pobočky najdete v Cambridge a Londýně, ZYB se nedávno stala součástí Vodafone Group, což neznamená, že její služby nemohou využívat zákazníci jiných operátorů, právě naopak.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Web služby ZYB a jednoduchou registrací
 
Abyste mohli začít používat službu ZYB, musíte se nejdřív zaregistrovat na webu www.zyb.com. Tam najdete povinná políčka pro doplnění uživatelského jména a hesla, udaný e-mail poslouží k verifikaci vašeho nového účtu.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
S průvodcem absolvujete výběr telefonu i zadání čísla
Přehledný průvodce vám dále poradí s výběrem vašeho telefonu, v zásobě jich je téměř 500 modelů různých značek. Dalším krokem je povinnost zadání vašeho telefonního čísla a operátora.
Právě na toto číslo dorazí konfigurační SMS, která upraví synchronizační profil ve vašem telefonu tak, aby se telefon mohl připojit k serveru služby ZYB a nahrát na něj uložená data. Právě cena za datové přenosy představují jediný háček při užívání ZYB, ovšem na server se nahrávají nevelké informace, tudíž se příplatků za data bát nemusíte. Samozřejmostí je podpora sítí Wi-Fi.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na mobil vám přijde SMS pro úpravu synchronizačního profilu
Po absolvování předešlé procedury se již můžete kochat přehledným zobrazením vašich kontaktů, zpráv a položek kalendáře ve vašem ZYBovém účtu. K němu se můžete kdykoliv připojit a libovolně jej upravovat. V nastavení najdete řadu možných úprav, na účtu můžete diskutovat s návštěvníky vašeho profilu, nahrávat oblíbené fotografie, popisovat vaše aktuální stavy a nálady apod. Nechybí možnost uložení vaší fotografie a výstižného sloganu, možnosti personalizace jsou opravdu veliké.
Mezi další možnosti účtu ZYB patří funkce pro zjištění stavu uložených přátel pomocí propojení se servery Flickr, LinkedIN a dalšími. Tyto funkce zatím nefungují 100%, služba ZYB je totiž betaverzí, která se postupně vylepšuje.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nechte nahlédnout přátele do vašeho účtu ZYB, komunikujte s nimi, posílejte zprávy apod.
Díky uložení vašich si můžete být jisti, že o své drahocenné kontakty nikdy nepřijdete. Navíc se budou udržovat stále aktuální, obsah vašeho telefonu totiž můžete kdykoliv obousměrně aktualizovat, ať už uložíte změny na webovém účtu či v telefonu.
 
Možná se ptáte, z čeho služba ZYB funguje? Je to prosté, služba ZYB se stala součástí Vodafone Group, která ji zahrnula do portofolia mobilních služeb a podílí se na jejím chodu. Dle vyjádření ředitele Adama Ahlerse se uživatelé služby ZYB jednou nejspíše dočkají zobrazení reklamy na webu ZYB. Budoucnost služby ZYB vypadá zajímavě, už nyní se spouští možnost zobrazení uživatelů na mapě světa, v okamžiku se tak dozvíte, kde se volaný nachází.
Diskuze (14) Další článek: Značka Sagem na konci roku zmizí z mobilního světa

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Cambridge, Přehledný průvodce, Mobil, Kontakt


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15