ComGate: zaparkujte auto, zaplaťte mobilem

ComGate: zaparkujte auto, zaplaťte mobilem
  • Od konce loňského roku mají návštěvníci vybraných nákupních center možnost zaplatit za parkování mobilním telefonem.
  • Součástí služby je i možnost inzerce na parkovacích lístcích a v budoucnu takécílená SMS komunikace s návštěvníky obchodích center
  • Provozovatelem služby Parking-SMS je společnost ComGate Interactive, technicky zajišťuje AGMO CZ.

Platbám přes mobilní telefon již přišla na chuť řada zákazníků a na trhu se objevují stále nové a nové možnosti jejich využití. V posledních dnech loňského roku se objevila možnost zaplatit přes SMS také parkování ve vybraných nákupních centrech.

„Platba přes SMS přináší řadu výhod jak pro zákazníky, tak pro samotné provozovatele. K platbě nejsou zapotřebí „drobné“, zákazník nemusí hledat parkovací automat. Jediné co potřebuje, je mobilní telefon„, říká autor systému Vojtěch Špáňa ze společnosti LaSpezie. Službu Parkting-SMS mohou využít zákazníci všech mobilních operátorů bez nutnosti jakékoli registrace. Cena parkovného je po zaslání SMS s kódem z parkovacího lístku automaticky odečtena z telefonního účtu daného operátora.

Systém Parking-SMS navíc přináší provozovateli řadu výhod. Není nutné tak často vybírat hotovost z platebních automatů a také jich není potřeba takové množství. Neopomenutelný je ale především jeho marketingový význam. Nejen, že parkovací lístek se SMS kódem lze využít jako reklamní nosič (doplňující služba Parking-AD), ale celý systém nabízí široké možnosti dalšího marketingového využití. “Plánujeme systém rozšířit například o nabídku věrnostního systému pro stálé zákazníky nebo možnost SMS komunikace s návštěvníky obchodního centra“ doplňuje Jan Hanzlík, jednatel ComGate Interactive.

Parking-SMS bude v první fázi v provozu v nákupním centru Galerie Vaňkovka, Palác Flóra a Arkády Pankrác. Spolupráce s dalšími obchodními centry se připravuje.

Služba je dostupná pro uživatele mobilních sítí T-Mobile, Telefónica O2 i Vodafone. Právě mobilní operátoři sdružení v Asociaci provozovatelů mobilních sítí (www.apms.cz) také výrazně přispěli k realizaci projektu. "Podpoře nových možností placení mobilem se dlouhodobě věnujeme. Jsme rádi, že lidé mají díky naším inovativním partnerům stále více příležitostí setkávat se s brandem 'plať mobilem' (www.platmobilem.cz), tedy tam, kde může mobil zastoupit klasickou peněženku," říká Vít Šoupal, senior manažer mobilních plateb společnosti T-Mobile.

Další článek: Samsung Xcover 271: obrněnec v půllitru (video)

Témata článku: Tiskové zprávy