Samsung E1120: V jednoduchosti je krása

Uživatelská recenze: Samsung E1120 od uživatele 23axel

ikony/SamsungE1120.jpg
3 z 5 Celkové hodnocení:

Funkční vybavenost:
Poměr cena/výkon:
Kvalita zpracování:
Pohodlné ovládání:
Zhodnoťte výdrž:

K tomuto produktu si můžete přečíst 2 uživatelské recenze

Napište vlastní uživatelskou recenzi

Stejně jako jeden z mnoha, jsem i já vyhrál ve vánoční soutěži od T-Mobile telefon Samsung E1120. Většina lidí na fůru mobilmánie o něm mluví jako o šrotu, krámu, strašným telefonu. Ale já tento názor nesdílím.
Všichni se shodneme, že jde o low-end, který nemá upoutat svými funkcemi, ale hlavně cenou. A to také plní. Jelikož je to velmi jednoduchý telefon pouze se základními funkcemi, zaměřil jsem se na sebemenší detaily, díky kterým může být odlišný od konkurenčních "nejlevnějších" modelů.
Hned na začátku musím pochválit jeho desing a konstrukci, která je velmi pevná (zatím nic ani nevrže). Telefon je celkem malý (rozměry 106 × 43 × 15 mm), v ruce se ztrácí, je lehoučký (váží pouhých 69g), ale celkový dojem zanechává takový, že vás netíží v kapse a ani nedělá boule na kalhotech. I přesto že je tak malý, tak tlačítka má poměrně velká, klávesnice celkově je velmi kvalitní, dobře se na ní píše, stisk je velmi jistý. Pokud bych měl srovnávat s jeho předchůdcem, nabízeným také TMobilem, Samsungem C140, tak bych musel říct že je to "nebe a dudy". Ač jsou tlačítka gumová, tak práce s nimi je bezproblémová.
Displeji bych vytkl snad jen to, že je pasivní a na slunci není moc dobře čitelný. Musíme ovšem brát v úvahu, že jde o low-endový telefon a zatím jsou pasivní displeje u většiny modelů. Rozměry displeje sice nejsou nijak závratné, vejde se na něj ovšem vše co je potřeba. Na pohotovostním displeji praktické velké hodiny a ostatní nejdůležitější info. Sms se čte na 5ti řádcích, telefonní seznam zobrazuje 3 kontakty (1 označený včetně čísla).
Co se týče paměti, tak nečekejte žádné karty nebo vnitřní pamět pár MB. Musí vám postačit pevná paměť na 100 SMS a 200 kontaktů. Do telefonu nelze ani nahrát žádná vlastní melodie či hry. Není ani jak. Telefon nepodporuje ani MMS, ani WAP, ani ho nelze nijak připojit k počítači a synchronizovat data. Pro někoho ovšem tento fakt bude vítaný, protože nelze nijak nevědomky utratit kredit, že by se omylem připojil na WAP či místo SMS odeslal podstatně dražší MMS.
Telefon mi zatím vydřel s půlkou baterky už týden, což je úctyhodný výkon. Přitom denně pošlu tak 10 SMS, neustále telefon rozsvěcím kvůli hodinám a v průměru sem měl 2 hovory. Prsty v tom hlavně bude mít funkce, kterou sem nastavil v menu, s názvem Úsporný režim. Jde o to, že po 10 vteřinách neaktivity se displej sám vypne. Vše ovšem zůstane v původním stavu a tak při dalším stistknutí tlačítka se displej rozsvítí, ale telefon žádnou činnost tlačítka nevykoná.
Pochválit ještě musím jeho 5 opakovaných, na sobě nezávislých budíků, které si můžete nastavit i každý s různou melodií.¨
Závěr je ten, že telefon by se neměl ihned odsuzovat, že je to krám. V dnešní době někteří lidé ocení kvalitní telefon, který bude umět v úvozovkách jen volat a psát sms. A ve srovnání s konkurencí (např. LG či Nokia ve stejé kategorii), má Samsung navrh hlavně v jeho vylepšeném a pohodlném ovládání v kombinaci s perfektní klávesnicí a pevnou konstrukcí.

Přednosti

klávesnice, výdrž, silné vibrace, 5 budíků

Nedostatky

chybí MMS, pasivní displej, omezený počet tónů

Cena při koupi

700 Kč

Fotogalerie

Samsung E1120

Samsung E1120
rozměry a hmotnost: 106 × 43 × 15 mm, 69 g
displej: 1,5'', nedotykový CSTN LCD, 128 × 128, 121 PPI
sítě: GSM
konektivita: bez USB
paměť: ?, baterie: 800 mAh
procesor: neuvádí se
operační systém: nestandardní
fotoaparát: telefon nemá fotoaparát
9 %
vybavenost
?
výhodnost
cena: už se neprodáváPořiďte si podobný model na Alza.czZajímají vás další recenze?

Nabízíme vám možnost aktivovat si upozornění na další čtenářské recenze. Upozornění dostanete e-mailem na svoji adresu a dodatečně ho můžete kdykoli zrušit.

Vaše e-mailová adresa:

 Upozornění na všechny další recenze produktu Samsung E1120
 Upozornění na všechny další recenze autora 23axel

Odesláním souhlasíte s podmínkami užívání služeb

Aktivovat upozornění