Dnes jsou to čtyři roky od smrti Steva Jobse

Dnes jsou to čtyři roky od smrti Steva Jobse

Dnes, 5. října, asi hodinu po půlnoci našeho času, to byly přesně čtyři roky, co jsem se staženým žaludkem sepisoval krátkou zprávu o úmrtí Steva Jobse. Smutné výročí samozřejmě neproběhlo bez povšimnutí v „jeho“ Applu, současný CEO Tim Cook obeslal zaměstnance následujícím dopisem.

Klepněte pro větší obrázek
Na webu Apple.com/SteveJobs stále najdete možnost vyjádřit svou vzpomíku na Steva.

Podobně jako v minulých letech je to velmi emotivní vzpomínka na Steva Jobse jako osobu, otce rodiny a šéfa Applu, ale tentokrát v závěrečné pasáži můžeme vycítit i něco nového. Narážku na v současnosti dokončované filmy, které jsou často cílem kritiky za to, jakým způsobem vykreslují Steva Jobse. Tim Cook vyzval zaměstnance, aby si raději promluvili s někým, kdo se Stevem skutečně pracoval.

Týme,
dnes uplynuly čtyři roky od Stevovy smrti. V ten den svět ztratil vizionáře. My v Apple jsme ztratili lídra, mentora a mnozí z nás i drahého přítele. Steve byl brilantní osobností a jeho priority byly velmi jednoduché. Nadevše miloval svou rodinu, miloval Apple a miloval lidi, se kterými úzce spolupracoval a dokázal tak mnoho.

Každým rokem, který uplynul od jeho úmrtí, připomínám každému v komunitě kolem Apple fakt, že sdílíme privilegium a odpovědnost za to, abychom pokračovali v práci, kterou měl Steve tak rád.

Co je jeho dědictví, které nám zanechal? Vidím ho všude kolem nás: Fantastický tým, který je prosáklý jeho duchem inovace a kreativity. Ty nejlepší produkty na světě, milované zákazníky, které dávají sílu stovkám milionů lidí po celé planetě. Rostoucí úspěchy na poli technologií a architektury. Zkušenosti plné překvapení a potěšení. Společnost, kterou by dokázal vybudovat jen on. Společnost s intenzivním odhodláním změnit svět k lepšímu. A samozřejmě radost, kterou přinášel tím, co miloval.

Během jeho posledních let mi několikrát řekl, že touží dožít se důležitých milníků v životě jeho dětí. V létě jsem se spolu s Laurene a jeho nejmladší dcerou zastavili v jeho bývalé kanceláři, jejíž stěny stále zdobí zprávy a kresby od jeho dětí.

Pokud jste nikdy nepoznali Steva, alespoň jste pravděpodobně pracovali s někým, kdo ho znal a kdo byl při tom, když vedl Apple. Prosím, zastavte se na moment a zeptejte se, jaký byl ve skutečnosti. Někteří z nás již zveřejnili své vzpomínky na něj na našem webu a vyzývám vás, abyste si je přečetli.

Děkuji vám, že Stevovi vzdáváte úctu tím, že pokračujete v práci, kterou začal, a že pamatujete na to, kým byl a za čím stál.

Tim

Témata článku: Apple, Steve Jobs, Smrt, Rok, Důležitý milník, Přítel

Určitě si přečtěte

Mobilní revoluce není jen iPhone. Také Android už je s námi 10 let

Mobilní revoluce není jen iPhone. Také Android už je s námi 10 let

** V příštích dnech oslavíme 10 let od veřejné premiéry Androidu. ** Spoluutvářel to, co dnes považujeme za moderní smartphone... ** ...ale inspiraci iPhonem v počátcích popře jen těžko.

28.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 10

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

** iTunes už není taková hrůza, mp3 skrz něj totiž prohnat musíte ** Máte-li sbírku CD z dob minulých, můžete je poslouchat i v iPhonu ** Otázka je, zda vám všechna ta námaha stojí za 149 Kč měsíčně...

17.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 165

Před šesti lety zemřel Steve Jobs

Před šesti lety zemřel Steve Jobs

** 5. října 2011 Steve Jobs podlehl rakovině ** Nechal za sebou silný odkaz, vzpomínají fanoušci i Apple ** Jobs zásadně změnil několik oblastí lidského konání

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Polesný David | 42

Hejt na iPhone X: Názor zklamané iOvce

Hejt na iPhone X: Názor zklamané iOvce

** Názory na iPhone X se různí od adorace po nenávist ** Dnes pro vás máme velmi negativní názor zklamaného fanouška ** Připravte se, bude to bolet. Co všechno je na iPhonu X špatně?

25.  9.  2017 | Vojáček Jiří | 265