Elephone W2: mechanický stroj, tři měsíce a úžasná cena

Hodnotné materiály, zajímavé vlastnosti, švýcarská technika, skvělý design, baterie na čtvrt roku provozu a skvělá cena. To jsou chytré hodinky Elephone W2.

O značce Elephone je slyšet stále hlasitěji a nové modely zvedají úroveň. Teprve před pár dny jsme psali o našlapaném vlajkovém modelu Elephone P9000, teď tu máme nové chytré hodinky Elephone W2.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nerez, safír, pravá kůže a prudce elegantní design.

Už jsme si zvykli, že „chytré“ je poměrně široký pojem a Elephone to tentokrát vzal za opačný extrém, než třeba Android Wear a Apple Watch, což jsou přístroje s maximem chytrých funkcí, ale jejich baterka to ustojí pouze jediný den. Elephone W2 jsou nádherné hodinky se švýcarským mechanickým strojkem, který pouze doplňuje jednoduchá elektronika pro spojení s mobilem.

Klepněte pro větší obrázek
Tlačítka na boku je možné použít i jako bezdrátovou spoušť fotoaparátu v připojeném mobilu.

Elephone W2 můžeme brát jako fitness náramek skrytý v elegantních hodinkách. Umí počítat kroky, monitorovat spánek, nebo upozornit na hovor. Chytré funkce se navenek projevují vibracemi (příchozí hovor, budík) a čtvrtkružnicí diod. Z nich orientačně poznáte, jakou část denního krokového cíle máte splněnou, případně doplňkovou informaci k vibracím. Chcete podrobnější informace? Musíte do aplikace v mobilu.

Klepněte pro větší obrázek
Elephone W2 na fotce z tiskové konference.

To je vše. Odměnou je výdrž v řádu měsíců (výrobce uvádí tři). „Nabíjení“ je pak poněkud složitější, protože musíte vyměnit knoflíkovou baterii. Nicméně i při takto častém otevírání výrobce slibuje vodotěsnost do třiceti metrů hloubky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nejde o barevné varianty, s jiným materiálem se mírně mění i design a konstrukce.

A teď v nadpisu slíbená úžasná cena. Hodnotné materiály, zajímavé vlastnosti, alespoň podle obrázků skvělý design… 69 dolarů. Když si hodinky koupíte se smartphonem P9000, budou za půlku. Přepočet je trochu komplikovaný, po přidání DPH jsme na dvou tisících, ale do reálné ceny se přimíchají ještě náklady na dopravu (když nakoupíte v Asii), případně provize pro prostředníka, který vám hodinky prodá přímo v ČR. Tohle vypadá na skvělou alternativu!

Elephone W2 ve zkratce

 • provedení: růžové zlato, nerezová ocel
 • krycí sklo: safírový krystal
 • ciferník: korejská měď
 • rafičky: laserem řezané, zvýrazněné fosforeskující linkou
 • řemínek: kůže
 • hodinový stroj: Swiss Ronda 762
 • vodotěsnost: 2 atmosféry, 30 meterů
 • čipset: Bluetooth Low Energy 4.0, akcelerometr
 • baterie: knoflíková, výrobce Maxcell, formát 2032, kapacita 210mAh
 • výdrž: tři roky bez chytrých funkcí, s nimi tři měsíce
 • chytré funkce: krokoměr, monitor spánkové aktivity, upozornění na hovory, upozornění na dlouhé sezení (hodinky popíchnou uživatele, aby se alespoň na chvíli prošel), budík, dálkové ovládání pro fotoaparát
Klepněte pro větší obrázek
Fyzické parametry raději takto přehledně.
Diskuze (11) | Chrome lépe zkomprimuje web. Ušetří mobilní data a zrychlí načítání

Témata článku: Elephone, Příslušenství, Android Wear, Nositelnosti, Safír, Elephone P9000, Nerezová ocel, Stroj, Opačný extrém, Růžové zlato, Low Energy, Bluetooth Low Energy, Jednoduchá elektronika, Měsíc, Cena, Skvělý design, Jediný den, Pravá kůže

Určitě si přečtěte

Dáte si elektroniku do matrace? Nokia Sleep vám pomůže lépe spát

Dáte si elektroniku do matrace? Nokia Sleep vám pomůže lépe spát

** Nokia na veletrhu CES představila nové zdravotní produkty ** Prvním je chytrý senzor spánkové aktivity ** Druhým chytré hodinky měřící tep, aktivitu a s dlouhou výdrží

10.  1.  2018 | Miksa Martin | 3

BeatsX: Jak si Apple sám udělal konkurenci pro AirPods [vyzkoušeno]

BeatsX: Jak si Apple sám udělal konkurenci pro AirPods [vyzkoušeno]

** Nemají futuristický design ani spoustu senzorů ** Přesto je vyrábí Apple a mají k AirPods velmi blízko ** Hrají skvěle, dlouho vydrží a cena je stále snesitelná

6.  1.  2018 | Miksa Martin | 38