Ericsson a Cisco uzavřely strategické partnerství. Budou společně vytvářet sítě budoucnosti

Společnosti Cisco a Ericsson oznámily uzavření celosvětového obchodního a technologického partnerství, jehož cílem je vytvoření sítí nové generace. Strategické partnerství podpoří rozvoj a urychlí inovace a proces digitální transformace, který požadují zákazníci napříč odvětvími. Obě společnosti předpokládají, že díky vzájemné spolupráci zvýší do roku 2018 své tržby minimálně o miliardu dolarů.

Spolu s oznámením spolupráce uzavřely společnosti několik dohod, ve kterých se zavazují ke spolupráci v klíčových rozvíjejících se segmentech trhu. Mimo jiné podepsaly širokou redistribuční dohodu a dohodly se na dalších jednáních ohledně licenčního portfolia a sdílení patentů v rámci politiky FRAND. Součástí dohody jsou také licenční poplatky, které Cisco společnosti Ericsson zaplatí.

Obě společnosti plánují společný postup především v oblasti tvorby portfolia koncových produktů, řešení pro poskytovatele služeb a tvorby podnikových řešení pro bezproblémové fungování síťové infrastruktury. Zákazníci získají nástroje, které jim umožní zvládnout přechod směrem k digitální ekonomice.

 

Další článek: Počkejte s nákupem, blíží se Den dopravy zdarma. Zapojí se 1500 e-shopů

Témata článku: Tiskové zprávy