Facebook s Ericssonem chtějí připojit 5 miliard lidí k internetu

Facebook s Ericssonem chtějí připojit 5 miliard lidí k internetu

Na základě statistik z veřejně dostupných údajů ITU vyplývá, že k dnešnímu dni je na světě 2,7 miliardy lidí připojeno k internetu, což je asi jedna třetina z celosvětové populace. Roční nárůst připojení k internetu je okolo 9%. Takový trend je vzhledem k dnešní globalizované společnosti celkem pomalý. Současně však existuje více než 6 miliard mobilních připojení a je jisté, že i většina budoucích připojení k internetu proběhne právě přes mobilní telefon.

Proto vznikl globální projekt Internet.org, jehož cílem je umožnit připojení zbývajícím dvěma třetinám světa a nastavit jim tak stejné příležitosti.

Zakládajícími členy projektu internet.orgjsou Facebook, Ericsson, Qualcomm, Samsung, Nokia, MediaTek a Opera. Partneři projektu plánují investovat do nástroje, který pomůže dramaticky zredukovat objem dat potřebný pro využívání aplikací a práce s internetem. Týká se to zejména vývoje datových archivátorů, rozvíjením schopnosti síti a budování systému efektivního ukládání dat, jakož i projektování datově nenáročných aplikací.

"Více než 100 let umožňuje Ericsson komunikaci pro všechny a dnes již více než 6 miliard lidí na světě má přístup k mobilnímu připojení," řekl Hans Vestberg, prezident a generálníředitel společnosti Ericsson. "Jsme plně odhodláni podporovat vytváření zasíťované společnosti. Je to taková společnost, kde jsou všichni připojeni v reálném čase a jsou tak svobodni. Věříme, že cenově dostupné připojení k internetu zlepšuje životy lidí a pomáhá budovat udržitelnou planetu, a proto jsme rádi, že se můžeme účastnit internet.org iniciativy."

„Vše, co pro tento projekt Facebook udělal, je možnost dát všem lidem na celém světě připojit se," řekl Mark Zuckerberg. "V rozvojových zemích existují obrovské překážky připojení k internetu. Internet.org spojuje globální partnerství, které bude usilovat o překonání těchto výzev, včetně zajištění připojení na internet pro všechny, kteří si to v současné době nemohou dovolit."

Témata článku: Tiskové zprávy