Fujitsu přináší NVIDIA GPU-akcelerované superpočítání masám

Fujitsu přináší NVIDIA GPU-akcelerované superpočítání masám

NVIDIA dnes oznámila, že grafické akcelerátory NVIDIA® Tesla® jsou dostupné v serverech PRIMERGY CX400 S1 od společnosti Fujitsu. Tyto servery nabízejí vysoký, GPU-akcelerovaný výpočetní výkon velké bázi zákazníků, kterou má Fujitsu jak v Japonsku tak v Evropě.

“Fujitsu je lídrem ve světě high-performance výpočtů (HPC),” říká senior director Tesla business ve společnosti NVIDIA, pan Sumit Gupta. “Jejich nové servery vybavené GPU akcelerátory nabízí supervýpočetní výkon široké základně vědců a inženýrů na univerzitách, ve velkých podnicích i vládních výzkumných laboratořích.”

Spojením vícejádrového CPU se stovkami paralelně pracujících jader NVIDIA GPU otevřelo Fujitsu dveře novému modelu GPU akcelerovaných výpočtů. Tato kombinace přenáší komplexní paralelní výpočty na GPU přičemž zachovává logiku programu v souběhu s CPU a umožňuje tak dramaticky vyšší výkon než jaký nabízí systémy běžící pouze na CPU a navíc přitom významně snižuje nároky na spotřebu energie.

GPU-akcelerovaný systém od Fujitsu má sloužit k řešení komplexních výpočetních úloh běžných v HPC aplikacích, jako jsou strukturální mechanika, dynamika kapalin, modelování a zobrazování seismiky, bioinformatika, molekulární dynamika či výpočty v oboru financí a práce s velkým množstvím dat. Také automobilový průmysl sahá po GPU technologii čím dál častěji a to zejména kvůli simulacím crash testů a CAE designování. Důvodem je zásadní zkrácení doby výpočtů a tím pádem také náklady s nimi spojené.

“Fujitsu PRIMERGY Multi-Node CX400 dokladuje naši filozofii stálých inovací na tomto poli a neustálou snahu o zvyšování výkonu a flexibility našich serverových systémů jak pro oblast HPC tak prostředí cloudových výpočtů,” řekl Jens-Peter Seick, senior vice president oddělení Product Development Group ve společnosti Fujitsu Technology Solutions. “S podporou NVIDIA GPU tento systém dramaticky zvyšuje výpočetní výkon a přitom snižuje náklady na spotřebu energie. To je přesně kombinace, kterou dnes zákazníci HPC segmentu hledají.”

Fujitsu PRIMERGY CX400 S1 Multi-Node systems jsou k mání od Fujitsu nebo autorizovaných prodejců. Seznam regionálních prodejců Fujitsu najdete zde: Global Reseller Locator website.

O NVIDIA Tesla GPU

Grafický akcelerátor NVIDIA Tesla je výkonným paralelním akcelerátorem stavějícím na platformě paralelního computingu NVIDIA CUDA®. Je cíleně navržen pro efektivní a vysoce výkonný computing, vědecké výpočty a tzv. supercomputing (extrémní výpočetní operace) a ve srovnání s řešeními fungujícími pouze na CPU bázi nabízí dramatické urychlení celé řady vědeckých i komerčních aplikací. V současnosti Tesly pohání tři z pěti na světě nejvýkonnějších superpočítačů.

Více informací o grafických akcelerátorech NVIDIA Tesla je k mání na Tesla website. Chcete-li se dozvědět víc o platform CUDA nebo si stáhnout její nejnovější verzi, navštivte CUDA website.

Další novinky, informace o společnosti a produktech NVIDIA, videa a obrázky naleznete v NVIDIA newsroom. Rovněž nás můžete sledovat na Twitter (@NVIDIATesla).

Další článek: Vodafone na LTE nechvátá, klíčová bude aukce

Témata článku: Tiskové zprávy