HTC chystá mobil s „ultrapixely“. Je prý lepší než Nokia PureView

HTC chystá mobil s „ultrapixely“. Je prý lepší než Nokia PureView

HTC připravuje nový fotomobil a zatraceně si věří. Jak jinak si vysvětlit infografiku, ve které firma mapuje historii fotografie a mimo jiné kope i do takových ikon, jako jsou Apple iPhone nebo Nokia PureView?

Klepněte pro větší obrázek 
Tohle je ta nejzajímavější část infografiky, celou ji najdete zde. Co nás čeká? Nový zvuk a obraz.

Stalo se tak ve stejné době, kdy se po internetu rozeběhly zvěsti o novém „ultrapixelovém fotosenzoru“. Co to sakra je? Všichni víme (tušíme), co je megapixel – prostě milión pixelů, obrazových bodů. Předpona ultra ale na žádný počet neukazuje. Takže? Je to nový typ fotosenzoru, který má jednotlivé světločivné buňky naskládané ve třech vrstvách nad sebou. V tomto konkrétním případě má jedna taková vrstva 4,3 megapixelu a zrovna takové rozlišení bude mít i výsledná fotografie – jinými slovy, na jeden obrazový bod fotografie budou připadat tři světločivné buňky senzoru, tedy více informací, větší přesnost. Není tu ale řeč pouze o obrazové kvalitě, nové řešení přinese nové možnosti – třeba doostřit snímek až po jeho pořízení. Podobný kousek umí i Lytro, ale tam jde o jinou technologii.

Jako velkou výzvu pro HTC však vidím nutnost vysvětlit zákazníkům, proč má vlajková loď výrobce (předpokládejme, že se „ultrapixel“ poprvé objeví v HTC M7) rozlišení fotek pouhé 4,3 MPx.

Internetem poletující spekulace o HTC M7 se shodují na fotoaparátu s rozlišením 13 MPx, což by přinejmenším zajímavě znějící „ultrapixelovou hypotézu“ vylučovalo. Na druhou stranu, 3 * 4,3 je téměř 13, což by ji naopak potvrdilo. Tak či tak, pravdu se dozvíme 19. února na tiskové konferenci v Londýně a MobilMania bude přímo na místě.

Témata článku: HTC, Nokia, Mobilní fotografie, Technologie, Koncepty, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Mobil, Lep, PureView, Výsledná fotografie

Určitě si přečtěte

Fotosouboj generací: Nokia 8 vs. Nokia Lumia 1020. Která fotí lépe?

Fotosouboj generací: Nokia 8 vs. Nokia Lumia 1020. Která fotí lépe?

** Nová Nokia opět navazuje spolupráci s výrobcem fotooptiky Zeiss ** Noklia 8 vsadila na dvojici 13 Mpx snímačů ** Stejné rozlišení má i čelní kamerka

21.  11.  2017 | Měchura Milan | 17

Slo-mo v mobilu? Tisíc snímků za sekundu je jen začátek, čekají nás fantastické věci

Slo-mo v mobilu? Tisíc snímků za sekundu je jen začátek, čekají nás fantastické věci

** Zpomalený záběr je funkce, která naráží na hranice hardwaru. ** Současný top mobil umí 960 fps, ale jen na 0,2 sekundy. Proč? ** Profi technologie jsou o světelné roky dál. Zmíníme ty nejzajímavější.

12.  11.  2017 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip | 11