Huawei představuje nového oblastního ředitele. Země střední a východní Evropy a Skandinávii bude mít na starost David Tang

Společnost Huawei, technologický lídr v oblasti výroby chytrých mobilních zařízení a síťové infrastruktury, představuje nového prezidenta pro země střední a východní Evropy a Skandinávie. Region, do něhož patří i Česká republika, povede David Tang.

David Tang, který se nové funkce ujal na sklonku července 2016, bude zodpovídat za strategii a směr dalšího rozvoje dynamicky rostoucí společnosti v důležitém regionu. Důležitým úkolem nového oblastního prezidenta bude také rozvíjení nových obchodních příležitostí. David Tang bude mít v našem regionu na starost všechny 3 klíčové divize Huawei, tedy Enterprise (síťová infrastruktura), Consumer (mobilní telefony a doplňky) a Carrier (operátorský business).

Do svého nového působiště přichází z pozice prezidenta pro globální prodeje a klíčové operátorské zakázky.

Klepněte pro větší obrázek

„Jsem velmi rád, že přicházím právě do čela regionu střední a východní Evropy a Skandinávie. Tato velmi slibně se rozvíjející oblast pro nás skýtá velký potenciál. Nadcházející období proto bude ve znamení velkých výzev, ale jsem přesvědčen, že také velkých úspěchů. V regionu budeme nadále rozvíjet aktivity na podporu digitální transformace,” doplnil David Tang.

Tang působí ve společnosti Huawei již od roku 1995. Za tu dobu prošel mnoha významnými pozicemi. Mimo jiné zastával funkci ředitele divize výroby síťových prvků, ředitele technologické prodejní sekce pro region latinské Ameriky, vice prezidenta Huawei pro Evropu a prezidenta pro spolupráci se společnosti Telefónica na globální úrovni, vice prezidenta pro Čínu a prezidenta divize pro operátorský trh v Číně. David patřil mezi první průkopníky, kteří v brzkých dobách rozvoje společnosti pomáhali s pronikáním Huawei na zahraniční trhy. Za 21 let svého působení přispěl David Tang k pozoruhodnému úspěchu společnosti Huawei na domácím čínském trhu i v zahraničí.

Další článek: Samsung vysvětluje, jak funguje skener očí u Galaxy Note 7

Témata článku: Tiskové zprávy