Indie: maximálně 100 SMS denně

Indie: maximálně 100 SMS denně

Indický regulátor mobilního trhu TRAI (Telecom Regulatory Authority of India) přišel s nařízením o omezení textových zprávv. Podle blogu Tech2 jsou indičtí operátoři nuceni omezit 700 milionů mobilních uživatelů tak, že mohou z jednoho čísla denně odeslat maximálně 100 textových zpráv, vyhlášení platí již od 1. února.

Proč se regulátor uchýlil k takovému kroku? Podle studií sice každý občan Indie denně odešle 29 SMS zpráv, přesto však 75% všech uživatelů mobilních telefonů obdrží každý den nejméně čtyři textové zprávy s obchodními nabídkami, slevami a výhodnými koupěmi. Jinými slovy, Indové jsou zavaleni SMS-spamem.

Mezi další kroky TRAI patří filtrování podezřelých odesílatelů, kteří budou podle jedinečných ID ještě procházet registrem "Do Not Call", který zaručuje běžným uživatelům osvobození od reklamních hovorů po dobu tří let od aktivace. Jak to tak vypadá, regulace byla posledním možným krokem jak zvládnout neúnosnou spamovou situaci na indickém mobilním trhu. Dokážete si představit, že by vám každý den na mobil chodily ve velkém počtu zprávy s nevyžádanými nabídkami? Jak by jste reagovali vy?

Témata článku: Kuriozita, SMS, Indie

19 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Regina 14. 2. 2011 11:40:29
    Ako by som reagovala? Tak ako teraz. Hned ich vymažem.
  • legnaw 14. 2. 2011 9:06:39
    připadám si teď nechráněný... VZDY pouzivej kondom!!!B-]
  • František Novák 13. 2. 2011 14:33:08
    Mě žádné spamy nechodí a ani se mi nedovolají, chce to jen chytrý telefon...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení