Inmite: přívěšek pro bezpečnější bankovnictví v telefonu

České vývojářské studio Inmite, které je známo mobilními aplikacemi pro banky, dnes představilo svůj první hardware – přívěšek na klíče, který zvyšuje zabezpečení uživatelům bankovnictví v mobilu.
Inmite: přívěšek pro bezpečnější bankovnictví v telefonu

“Mnoho lidí se bojí používat aplikace pro mobilní bankovnictví, protože mají strach, co by se stalo v případě, že jim telefon někdo odcizí,” vysvětluje Petr Dvořák, specialista Inmite na mobilní bankovnictví. “Hledali jsme spolehlivé řešení, které ochrání uživatele a jeho finance v případě ztráty mobilu nebo jeho napadení viry.”

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vývojáře z Inmite zarazil fakt, že počet lidí, kteří nepoužívají mobilní bankovnictví z důvodu obavy o bezpečnost je zhruba stejně velký jako počet těch, kteří ho už využívají. Vyřešením bezpečnosti mobilního bankovnictví se tedy potenciálně může až zdvojnásobit uživatelská základna mobilních bankovnictví.

Proto navrhli doplňkové zařízení pro větší bezpečnost jako malý designový přívěšek na klíče a nazvali ho AIR BOND. Jeho rozměry jsou cca 45×25×5 mm, baterie mu vydrží až jeden rok a funguje zcela bezdrátově (pomocí protokolu Bluetooth 4.0 Low Energy).

Mobilní bankovní účet každého uživatele je chráněn už jen tím, že má přívěšek AIR BOND u sebe na klíčích. Nemusí jej dokonce ani vyndávat z kapsy. Přihlášení není možné bez spárovaného přívěšku nacházejícího v blízkosti mobilního telefonu. Pokud vám navíc někdo vytrhne telefon z ruky právě během používání mobilního bankovnictví, při ztrátě signálu přívěšku se mobilní bankovnictví automaticky odhlásí.

AIR BOND dnes poprvé jeho autoři představí na veletrhu Cartes v Paříži. V těchto dnech se také začíná s jeho výrobou tak, aby ho první banky mohli začít používat a vydávat svým klientům už v červnu 2014.

Více se dočtete v blogu Petra Dvořáka nebo na webu http://www.air-bond.com

Studio Inmite je česká jednička ve vývoji aplikací pro chytré mobilní telefony a tablety – ať už jde o Android, iOS, Windows Phone nebo mobilní web. Od roku 2008 vytvořilo přes 100 aplikací. Patrně nejznámější je aplikace pro živé vysílání zpravodajského kanálu ČT24 i sportovní ČT4. Vývojáři z Inmite jsou pyšní také na sérii aplikací pro Google, Vodafone, Lagardère Active nebo pro ŠKODA Auto. Na světovém trhu zaznamenala velký úspěch bezpečnostní aplikace avast! Mobile Security, kterou Avast Software vyvinul ve spolupráci s Inmite. S Raiffeisenbank spolupracuje Inmite na vývoji mobilního bankovnictví eKonto, které aktuálně vyhrálo první místo kategorie finance v soutěži Mobilní Aplikace roku. Studio připravilo také mobilní bankovnictví pro domácí Air Bank.

Témata článku: Tiskové zprávy