Intel: Rekordní výprava na jižní pól zahájena

Intel: Rekordní výprava na jižní pól zahájena

Polárníci Ben Saunders a Tarka L’Herpiniere se o tomto víkendu vydali ze Scottovy chaty v Antarktidě na rekordní cestu od kraje kontinentu k jižnímu pólu a zpět. V jejím průběhu se budou spoléhat na technologie poskytnuté společností Intel.

Cesta měří 2900 kilometrů a bude to vůbec první nezávislá polární cesta v historii, kdy se dvojice polárníků pokusí úspěšně zdolat úkol, při němž v letech 1910-1912 zahynula expedice Terra Nova kapitána Scotta.

Ben Saunders se bude v průběhu cesty o své zážitky dělit s miliony diváků prostřednictvím ultrabooků osazených čtvrtou generací procesorů Intel® Core™. Do výbavy expedice patří Sony VAIO® Pro Ultrabook™ a Panasonic Toughbook AX2 typu „dva v jednom“ — pro osobní počítače tak jde o prvenství. Díky tomu bude Ben Saunders moci pořízené fotografie i videozáznamy umisťovat na internet (http://www.intel.co.uk/content/www/uk/en/yourworld/ben-saunders.html)

Simon Lambden, inženýr společnosti Intel, výpravu okomentoval slovy: „Intel technologie testoval plných šest měsíců, aby ověřil, že ultrabooky vydrží náročné klimatické podmínky a udrží krok s polárníky po celou cestu.”

Dvojice bude pravidelně umisťovat blogy na adresu www.scottexpedition.com/blog a sdílet fotografie i záznamy na sociálních sítích:

Patrony expedice jsou Falcon Scott (pravnuk kapitána Roberta Falcona Scotta) a Robert Swan, důstojník Řádu britského impéria (první člověk, který pěšky došel na severní i jižní pól a zakladatel nadace 2014). Chcete-li cestu podpořit a zapsat se tak do historie, můžete sponzorovat jednu míli expedice: http://scottexpedition.com/partners/sponsor-a-mile

Témata článku: Tiskové zprávy