Jak by mohl vypadat iPhone 7? Proužky na bradách a zapuštěný fotoaparát

Jak by mohl vypadat iPhone 7? Proužky na bradách a zapuštěný fotoaparát

Do uvedení nových iPhonů sice zbývá ještě zhruba pět měsíců, ale už nyní kolují internetem nejrůznější spekulace, jak by iPhone 7 a zvětšený iPhone 7 Plus mohl vypadat. Podobu iPhonu 7 by mohly naznačit fotografie zveřejněné portálem MacRumors, jež mají údajně zobrazovat maketu menšího iPhonu 7.

Klepněte pro větší obrázek

Nejvýraznější optickou změnou je odsunutí pásků pro vstup signálu k anténám na horní a spodní hranu, což zamezí rušení čistoty designu zadního krytu. Vzhledově pěknější je také zapuštění čočky fotoaparátu, která už by neměla vyčnívat nad boční profil těla.

Klepněte pro větší obrázek

Na zadním krytu jsou patrné také piny Smart Connectoru, který Apple poprvé použil v iPadu Pro. Jeho využití u smartphonu je ovšem diskutabilní, protože telefon není nijak zvlášť nutné připojovat do dokovací stanice nebo ke klávesnici, a tak panují dohady v tom, zda Apple daný konektor pro iPhone 7 nakonec vůbec použije.

Duální fotoaparát jen pro větší iPhone

Stejně tak není ještě jisté vypadnutí 3,5mm jacku z konektorové nabídky nových iPhonů, byť v tradičním místě na spodní hraně makety zdířku nevidíme. Francouzský portál NowhereElse má k dispozici údajně fotku základové desky nového iPhonu 7 a na ní prý 3,5mm konektor nechybí. Je možné, že (ne)osazení jacku bude souviset s rozhodnutím použít nebo nepoužít Smart Connector, který by mohl řešit dobíjení, zatímco Lightning suplující 3,5mm jack bude obsazen sluchátky.

Klepněte pro větší obrázek
Render makety iPhonu 7 Plus vytvořený studiem Feld & Volk. Apple se ale po kritice vystouplých objektivů nejspíš zaměří na jejich zapuštění do těla

Nové iPhony mají být velikostně stejné s předchozí generací 6s/6s Plus. Navíc má ale přibýt ochrana proti vodě a prachu. Větší iPhone 7 Plus má podle analytika Ming-Chi Kua dobře obeznámeného se zákulisím Applu přinést navíc duální fotoaparát a 3 GB RAM. Menší iPhone 7 si má údajně ponechat 2 GB operační paměti. Vše jsou to ale nepotvrzené informace a cokoliv se do plánovaného uvedení nových iPhonů může ještě změnit.

Témata článku: Apple, iPhone, Spekulace, Fotoaparát, Lightning, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Apple iPhone 7 128GB, Apple iPhone 7 256GB, Apple iPhone 7 Plus, Apple iPhone 7 Plus 128GB, Apple iPhone 7 Plus 256GB, Apple iPhone SE

Určitě si přečtěte

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

** Nový iPhone 8 srazil ceny starších modelů zhruba o 4 000 Kč ** Další podzimní novinkou je nejmenší superphone Sony Xperia XZ1 Compact ** Nepřehlédněte slevy s programem Extra výhod, třeba na Nokie 3 a 5

Včera | Pospíšil Aleš | 1

Bezdrátové nabíjení nepřesvědčilo a nové iPhony to nezmění

Bezdrátové nabíjení nepřesvědčilo a nové iPhony to nezmění

** Od Applu jsme čekali revoluci v bezdrátovém nabíjení. Nepřišla. ** Proč nikdo z našich redaktorů nenabíjí bezdrátově? ** Benefity nejsou velké a „bezdrát“ poškozuje baterii.

15.  10.  2017 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 115


komerční sdělení

Komerční sdělení