Jak s mobilem na internet? Wi-Fi nebo 3G?

Společnost Deviscape, poskytovatel Wi-Fi připojení, zveřejnil výsledky průzkumu mezi majiteli smartphonů. Vyplývá z něj, že 81 % z nich by chtělo surfovat a posílat e-maily pomocí Wi-Fi sítí raději než využitím sítí 3G. Rovných 82 % uživatelů přiznává, že by uvítalo 3G/Wi-Fi datový balíček od svého operátora.

Klepněte pro větší obrázek

Dle vyjádření marketigové ředitelky společnosti Wi-Fi Alliance, paní Kelly Davis-Fellner, je jasné, že na využití Wi-Fi si uživatelé zvykli z počítačů a nyní podporu Wi-Fi vyžadují ve svých telefonech. Podpora Wi-Fi se tak stala vlastností, kterou by měl nový telefon obsahovat.

Data od operátorů prozrazují, že prostřednictvím Wi-Fi hotspotů se uživatelé připojují stále častěji na úkor sítí 3G. Z uvedeného výzkumu lze také vyčíst, že uživatelé by uvítali snadnější způsob připojování k hotspotům, bez zbytečných přihlašovacích a potvrzovacích hlášek. 90 % respondentů se ještě zmínilo o tom, že by nebylo na škodu plynule a snadno přecházet mezi surfováním v 3G a Wi-Fi.

A co vy?

Tento výzkum si nechal zpracovat poskytovatel Wi-Fi připojení, kdyby byl ale proveden na žádost GSM operátora, dost možná by dopadl docela jinak. A co vy? Jak jste na tom vy? Využíváte operátorských hotspotů či jen hledáte ty zdarma? Preferujete Wi-Fi před 3G či naopak? Diskutujte pod článkem, hlasujte v anketě.

Zdroj: Wi-Fi Aliance

Diskuze (11) | Dotyková trojka Samsungů nyní s příjemným bonusem

Témata článku: Ostatní, Wi-Fi, 3G, Mobil, Internet

Určitě si přečtěte

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17

Operátoři dělají z LTE pevný internet. Pomůže na venkově a mobilům neublíží

Operátoři dělají z LTE pevný internet. Pomůže na venkově a mobilům neublíží

** Pro mobily jsou ceny internetu vysoké a datové limity malé. ** Domácnostem však operátoři dají mnohem výhodnější nabídku. ** Může LTE nahradit xDSL, Wi-Fi, nebo dokonce optiku?

29.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 50

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

** Wi-Fi má problém ** Šifrování WPA trpí kritickou chybou ** Výrobci už naštěstí chystají záplaty

21.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 12