Jaká je trojice nejprodávanějších značek mobilů v ČR?

Jaká je trojice nejprodávanějších značek mobilů v ČR?

Analytická společnost Gartner zveřejnila pořadí první trojice nejprodávanějších značek mobilů na českém trhu ve druhém čtvrtletí 2015. Top 3 částečně kopíruje globální žebříček, v českém podání ale máme na bronzové příčce překvapení. Nejvíce se období dubna až června prodávaly mobily značek Samsung, Apple a Alcatel. Z první trojky vypadl Microsoft, který skončil čtvrtý. V předchozím čtvrtletí přitom figuroval na druhém místě.

Klepněte pro větší obrázek
Jedním z nejoblíbenějších „hloupých“ modelů Alcatelu je klasická tatranka 2007D

Změna v pořadí souvisí s „hloupými“ mobilními telefony. Microsoft doprodal zařízení Nokia s oblíbenou platformou Series 40, které již v portfoliu nemají nástupce. Lidé tak místo Nokií začali nakupovat právě Alcatel. Čínská značka má na trhu momentálně nejširší nabídku jednoduchých telefonů bez operačního systému.

Celkově se na tuzemském trhu ve druhém kalendářním čtvrtletí prodalo 1,007 milionu mobilních telefonů všech kategorií. Z toho 909 tisíc nakoupili individuální zákazníci, zbytek připadl na firmy. Samsung podle Gartneru prodal 274 tisíc mobilů přístrojů, což je proti předchozímu období výrazný pokles o 123 tisíc kusů. Apple naopak posílil o 15 tisíc na 123 tisíc iPhonů. Prodej telefonů Microsoft/Nokia poklesl o 65 tisíc na 82 tisíc kusů.

Témata článku: Alcatel, Apple, Samsung, Nákup a ceny, Gartner, Mobil, Hloupý mobil

41 komentářů

Nejnovější komentáře

  • szantus 30. 8. 2015 8:43:56
    Položme si otázku: jedná se o reálná data od velkoobchodů/operátorů, nebo...
  • Tycoon 29. 8. 2015 14:20:47
    Ten Alcatel na třetím místě je fakt nějaký výstřel mimo. Není moc vidět...
  • tyvole 29. 8. 2015 8:18:18
    Nechápu ty názory, že Applů se nemohlo tolik prodat. Nevim teda kde...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení