Kampaň BLESKmobil získala zlato v soutěži o nejefektivnější reklamu Effie 2013

18. listopadu 2013 proběhlo vyhlašování výsledků soutěže o nejefektivnější reklamu Effie 2013, kterou již šestnáctým rokem pořádá Asociace komunikačních agentur (AKA). V kategorii Ostatní služby zvítězila kampaň BLESKmobilu s názvem „Obhájce vašich mobilních práv“.
Kampaň BLESKmobil získala zlato v soutěži o nejefektivnější reklamu Effie 2013

Vítěznou kampaň „Obhájce vašich mobilních práv“ virtuálního mobilního operátora BLESKmobil připravil tým marketingu vydavatelství Ringier Axel Springer CZ ve spolupráci s mediální agenturou Havas Worldwide Prague. První virtuální mobilní operátor BLESKmobil kampaň zahájil při svém vstupu na mobilní trh v listopadu loňského roku. Kampaň byla komunikována prostřednictvím TV spotů a reklamních sdělení v titulech Blesk a online. Ve velmi tvrdém konkurenčním předvánočním boji o zákazníka přinesla kampaň 125 tisíc zákazníků BLESKmobilu a 40% povědomost o značce. Jak se ukázalo, kampaň oslovila široké spektrum nespokojených zákazníků, kteří uvítali férovou nabídku operátora, který se stává obhájcem obyčejných lidí – obhájcem mobilních práv.

„Vítězství kampaně BLESKmobil dokazuje, že efektivní reklama musí být v první řadě lehce srozumitelná. Přímočará nabídka volání za super-výhodnou a žádnými podmínkami nesvazovanou cenu předčila svými výsledky naše očekávání. Jsme potěšeni, že porotci Effie ocenili otevřenost, se kterou jsme komunikovali volání jen za 2,50 Kč do všech sítí a bez jakýchkoliv podmínek pod čarou. Chtěla bych proto poděkovat celému týmu Aleše Kodata, který odvedl vynikající práci,“ říká Libuše Šmuclerová, generální ředitelka vydavatelství Ringier Axel Springer CZ.

Monika Hübner, senior brand director agentury Havas Worldwide Prague se k vítězství vyjadřuje: Mám velikou radost, že se nám podařilo najít způsob, jak podpořit kvalitní komunikační strategii jednoduchým a přesto překvapivým kreativním ztvárněním, které zákazníky skutečně oslovilo. Vsadili jsme na snadno zapamatovatelný vizuál a benefity, které jsou tu opravdu pro každého, stejně tak jako BLESKmobil. Vítězství si velice vážíme a doufáme, že i nadále bude naše spolupráce s Ringier Axel Springer CZ přinášet úspěchy na obou stranách.“

Témata článku: Tiskové zprávy