Kaspersky Mobile Security 9 přináší podporu Androidu a BlackBerry OS

Kaspersky Mobile Security 9 přináší podporu Androidu a BlackBerry OS

Společnost PCS spol. s r. o., divize DataGuard, dodavatel bezpečnostních řešení, oznamuje vydání Kaspersky Mobile Security 9, aktualizované verze produktu navrženého pro poskytování nejnovějšího mobilního zabezpečení pro uživatele smartphonů. Nová verze nyní podporuje platformy Android a BlackBerry, společně se systémy Symbian a Windows Mobile, takže nabízí ještě větší flexibilitu. Nástroj Kaspersky Mobile Security 9 byl navržen pro ochranu smartphonu před malwarem a nevyžádanými zprávami, blokování nežádoucích hovorů, skrytí vybraných kontaktů a souborů před očima zvědavců, vyhledání přístroje v případě ztráty, sledování aktivity na mobilních telefonech dětí a dokonce i pro přesné vyhledání jejich polohy.

Aleš Pikora, ředitel divize DataGuard, dodává:Uživatelé jsou si dobře vědomi, že mobilní hrozby jsou nyní realitou a ne jen sci-fi. V současnosti jsou smartphony velmi oblíbeným cílem kybernetické kriminality vzhledem k rostoucímu množství cenných dat, která do nich jejich vlastníci ukládají. Kaspersky Mobile Security 9 díky jedinečným technologiím ochrany soukromí stačí pouhým stisknutím tlačítka skrýt vybrané kontakty a jejich kontaktní údaje, včetně historie hovorů, položek v adresáři a zpráv SMS a ztlumení jejich hovorů. Kontakty lze skrýt rovněž automaticky po předem nastavené době nečinnosti nebo vzdáleně odesláním předem definované zprávy SMS. Rovněž můžete filtrovat nežádoucí hovory
a zprávy SMS vytvořením seznamu povolených a zakázaných kontaktů.“

Mobilní uživatelé s operačními systémy Symbian nebo Windows Mobile mohou své soubory chránit heslem a šifrovat je pomocí silného šifrovacího algoritmu.

Funkce GPS Find vám pomůže přesně určit aktuální polohu smartphonu, a pokud je nástroj Kaspersky Mobile Security 9 nainstalován na mobilu dítěte, můžete ho kdykoli rychle a snadno lokalizovat. Modul Parental Control (Rodičovský dohled) v nástroji Kaspersky Mobile Security 9 umožňuje omezit čísla, na která mohou děti a jiné napadnutelné osoby volat, jako například na čísla s vyšší sazbou, a umožňuje kontrolovat, kdo volá jim.

Kaspersky Mobile Security běží na telefonech:

  • s internetovým připojením
  • s operačním systémem: Symbian OS 9.1, 9.2, 9.3, 9.4 Series 60 
                                       Microsoft Windows Mobile 5.0, 6.0, 6.1, 6.5
                                       Android 1.6 - 2.2
                                       BlackBerry 4.5 - 6.0

Divize DataGuard, tradiční dodavatel bezpečnostních řešení špičkové kvality s přidanou hodnotou, vznikla v roce 1992. Zastupuje zahraniční výrobce komplexní antivirové ochrany. Je výhradním distributorem produktů Kaspersky Lab v ČR a SR a „Elite Partnerem“ společnosti McAfee. DataGuard je držitelem nejvyšších úrovní partnerství, které předpokládají technické a obchodní certifikace.
Na základě požadavků zákazníka nabízíme širokou škálu služeb v oblasti bezpečnosti dat od analýzy bezpečnostních rizik, navržení řešení, instalace testovacích produktů až k následné realizaci doporučených postupů. Běžnou součástí všech služeb je hot-line a hot-mail servis, pravidelné kontroly nainstalovaných produktů, stálá technická pohotovost, školení zaměstnanců nebo úplný outsourcing bezpečnostních prvků.

Skupina PCS

Společnosti sjednocené pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností – od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů, přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení bezpečnosti dat. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software a nemocničních informačních systémů.

Skupina PCS působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990, zaměstnává přes 100 pracovníků a její roční obrat přesahuje 250 milionů Kč (2008). Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability i do dalších let. Společnosti sídlí ve vlastních objektech v Praze, Brně
a Blansku, její dceřiná společnost je aktivní v Bratislavě. Více informací najdete na www.pcs.cz
a www.pcs.sk .

O Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je největší evropská antivirová společnost. Patří mezi světové společnosti s nejrychlejší reakcí na šířící se IT hrozby, jako jsou viry, spam, spyware, útoky hackerů, phishing
a spam. Společnost je řazena do světové špičky 4 prodejců bezpečnostních řešení pro koncové uživatele. Produkty Kaspersky Lab určené jak pro domácí uživatele, tak i pro sektor SMB, velké organizace i mobilní průmysl mají jedinečné detekční schopnosti a jedny z nejrychlejších časů reakcí. Technologie Kaspersky®je celosvětově používána i v celé řadě produktů a služeb provozovatelů řešení IT bezpečnosti. Více informací najdete na www.kaspersky.com nebo www.kaspersky.cz

O2 šíří osvětu o internetu v mobilu a nabízí zvýhodněné Samsungy

Témata článku: Bezpečnost, Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte