Klokan mobil: čím víc provoláte, tím méně zaplatíte

Virtuální vačnatec jde na věc chytře: čím víc provoláte, tím méně vás to bude stát. Slibuje i bonus program a peníze zpět na věci pro domácnost.
Klokan mobil: čím víc provoláte, tím méně zaplatíte

Je vaše měsíční spotřeba minut a SMS proměnlivá? Dokáže provolat 200 minut jeden měsíc a druhý třeba jen dvacet? Řešíte dilema, zda využívat nižší tarif či předplacenku a při vyšší spotřebě platit vyšší sazby nebo raději vyšší tarif s rizikem, že někdy nějaké jednotky propadnou? Pokud ano, pak určitě nepřehlédněte nabídku virtuála jménem Klokan mobil. Ten vsází na následující koncept: čím víc provoláš/pošleš textovek, tím levnější v průměru budou.

Příklad: do jednapadesáté minuty (SMS) voláte s paušálem za 1,50 Kč, v intervalu od 51 do 100 minut za 1,25 Kč a když provoláte nad sto minut, pak jedna vyjde na korunu. To je paušální tarif „Chytrý klokan“, který stejně jako předplacenkový „Nabitý klokan“ sjednocuje sazbu za minutu hovoru a SMS. Pro úplnost dodávám, že za paušální tarif se platí fixní částka 40 Kč měsíčně.

Nabitá karta od klokana funguje úplně stejně, jen sazby jsou dle intervalů (0-50, 50-100 a 100+) nastaveny na ose 2,50-2-1,50 Kč/jednotka. Bohužel, značnou vadou na kráse je účtování hovorů po celých minutách (60+60). Více napoví následující screenshot z klokanova webu:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
S klokanem nemusíte plánovat, když provoláte víc minut či pošlete víc SMS, bude sazba na jednotku nižší (obr.: klokanmobil.cz)

Ještě výhodnější než výše uvedené sazby je volání/SMS do vlastní sítě. Paušál i předplacenka vychází na 0,50 Kč za jednotku. MMSka pro oba tarify vyjde 4,95 Kč. K tarifu Chytrý klokan je možno dokoupit balíček 100 SMS za 100 Kč nebo 200 SMS za 160 Kč. Ani zákazníci poptávající především data nepřijdou zkrátka, Klokan mobil má v kapse následující balíčky:

  • denní balíček (FUP 25 MB): 20 Kč
  • FUP 150 MB měsíčně: 69 Kč
  • FUP 300 MB měsíčně: 129 Kč
  • FUP 600 MB měsíčně: 229 Kč
  • FUP 1200 MB měsíčně: 349 Kč

Po překročení FUP spadne rychlost na 20 kb/s. Stejně jako ostatní virtuálové na českém trhu je využívání Klokan mobilu spojeno s některými poplatky, na které nejsme od tradičních síťových operátorů zvyklí. Například 200 Kč za přenesení čísla. Ceník ostatních poplatků:

Klepněte pro větší obrázek
Virtuálové srazily sazby, ale některé poplatky přenesly na zákazníka (obr.: klokanmobil.cz)

Klokan mobil nabízí i jistý prvek programu á la doporuč a získej. Za každého přivedeného zákazníka trvale sleví 10 Kč. Princip slevy bohužel vačnatec neupřesňuje. Dalším benefitem, který virtuál slibuje je vrácení 50 % zpět z faktur a dobití ve formě poukázek na výrobky a služby do domácnosti. Na webu však žádný seznam takových partnerů zatím nenajdeme.

Klokan mobil využívá infrastrukturu Vodafonu (skrz Quadruple), další informace, kompletní ceník, všeobecné podmínky a objednávkový formulář najdete na jeho webových stránkách.

Diskuze (36) Další článek: Aukce kmitočtů začíná. Žaloby ji nezbrzdily

Témata článku: Virtuální operátoři, Nákup a ceny, Hospodaření a finance, KlokanMobil, Mobil

Určitě si přečtěte

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

** Nokii 5 nebo jeden z dalších devíti telefonů nabízí T-Mobile od 1 Kč ** Samozřejmě musíte upsat duši na dvě léta s tarifem Mobil ** Akce platí do konce února 2018 i pro přechod z Twistu na paušál

18.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 8