Konec anonymních předplacených karet? Už vzniká návrh zákona

Konec anonymních předplacených karet? Už vzniká návrh zákona

Místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík má plán, jak zbavit společnost poplašných zpráv – anonymních hlášení z mobilu, že se někde nachází bomba apod. Připravuje zákon, který má takové anonymy odradit, případně usnadnit jejich dohledání. Problém je, že navrhovaná opatření zasáhnou do soukromí obyvatel.

Takže tu máme v poslední době stále častější konflikt, zda dostane prioritu právo jedince na soukromí, nebo bezpečnost celé společnosti. Jde také o ekonomické zájmy, protože odstavení budovy z provozu a její prohledání není zadarmo. Jen si představte, co jeden takový hovor nadělá škody na nádraží, nebo v nemocnici…

 • Krok první – zvednout trestní sazby za šíření poplašné zprávy. Maximum má být osm let.
 • Krok druhý – každou předplacenou kartu svázat konkrétní osobou. Právě z dosud anonymních SIM karet totiž pochází naprostá většina poplašných hovorů. V některých zahraničních zemích je registrace hned při prodeji karty běžná věc, u nás nikoliv.

Tématu se věnuje webový magazín Echo24 a cituje Gazdíka, že chce jednat s mobilními operátory a že by se registrace předplacených karet hodila i vyšetřovatelům jiných typů trestných činů. Já hádám, že by se kontakt na majitele „předplacenek“ hodil i operátorům – z marketingových důvodů. Ale to už předbíhám. Návrh zákona by se měl do schvalovacího procesu dostat během několika měsíců. teprve začíná vznikat, s panem Gazdíkem jsme v kontaktu a o vývoji budeme informovat. 

Témata článku: Operátoři, Předplacené karty, Konec, Dohledání, Naprostá většina

32 komentářů

Nejnovější komentáře

 • jendach 29. 6. 2016 10:08:01
  V Polsku už to schválili. Každému, kdo nebude mít do 1.2. 2017...
 • Terminator5 28. 6. 2016 22:21:47
  Ahoj všichni tak a pomalu to začíná cenzurovaný internet a teď to bude...
 • thegrid 28. 6. 2016 13:02:52
  iniciativní blb horší třídního nepřítele
Určitě si přečtěte

Jak dobít kredit někomu jinému

Jak dobít kredit někomu jinému

Dnes | Kůžel Filip | 1

Slovenské O2 má novou „volací“ kartu. Hovor stojí 2,60 Kč a volat lze i na česká čísla

Slovenské O2 má novou „volací“ kartu. Hovor stojí 2,60 Kč a volat lze i na česká čísla

** Volat se SIM kartou českých operátorů se prostě nevyplatí ** Udělejte si výlet na Slovensko a pořiďte si za 2 eura O2 Voľnosť ** S kartou zaplatíte 0,1 eura (2,60 Kč) ne za minutu, ale za celý hovor

25.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 64


komerční sdělení

Komerční sdělení