LG zvýšilo zisk a prodalo rekordní počet LTE smartphonů

LG zvýšilo zisk a prodalo rekordní počet LTE smartphonů

Společnost LG Electronics je po prvním čtvrtletí 2014 v dobré kondici. Dokazují to hospodářské výsledky za uvedené období. Celá korporace zvýšila meziroční čistý zisk o 319 % na 92,6 miliardy korejských wonů (cca 1,71 miliardy korun). Zásoby hotovosti korporace činily na konci března 2,7 bilionu wonů (cca 52 miliard korun).

Klepněte pro větší obrázek

Dařilo se i mobilní divizi LG Mobile, která vykázala tržby ve výši 3,41 bilionu wonů (cca 63,1 miliardy korun), což je šestiprocentní meziroční nárůst. Po divizi domácí zábavy LG Home Entertainment (TV, audio) vygenerovala mobilní divize druhé nejvyšší tržby v korporaci ve výši 3,41 bilionu wonů (cca 65,4 miliard korun). Přesto skončila v mírné provozní ztrátě 8,8 miliardy wonů (cca 169 milionů korun), a to hlavně kvůli většímu konkurenčnímu prostředí na domácím korejském trhu.

Klepněte pro větší obrázek

Počet distribuovaných smartphonů proti předchozímu čtvrtletí sice mírně poklesl ze 13,2 na 12,3 milionu kusů, meziročně jde ale o 19% růst. Chytré telefony už tvoří 3/4 všech prodaných mobilů značky LG a 5 milionů z nich podporuje LTE sítě, což je dosavadní rekord značky. Na meziročním růstu tržeb mobilní divize se projevil podle výrobce hlavně úspěch phabletu LG G Pro 2 na domácím korejském trhu a také efektivnější vynakládání prostředků na marketing. V aktuálním druhém čtvrtletí firma očekává další zvýšení tržeb v souvislosti s uvedením nového vlajkového modelu LG G3 a zahájení prodeje modelů střední třídy L Series III.

Témata článku: LG, Hospodaření a finance, LG G Pro 2, LG G3, LG G3 32GB

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Patrik Halmi 2. 5. 2014 12:14:54
    Přeji to LG ať se jím daří čím dal tím více :) chce to pořádnou konkurenci
  • Karel Riesner 29. 4. 2014 13:06:28
    A kdo by to byl čekal, když ve světě nastává poměrně rozsáhlý rozmach LTE...
Určitě si přečtěte

Xiaomi není výrobce. Přečtěte si, jak funguje tenhle fenomén

Xiaomi není výrobce. Přečtěte si, jak funguje tenhle fenomén

** Xiaomi je fenomén a dělá věci jinak. ** Do zákulisí nás nechá nahlédnout odborník na čínský trh. ** Pojem „výrobce“ dnes neznamená, co si patrně myslíte.

12.  7.  2017 | Posejpal Jan | 29

Apple škobrtl, Samsung se vrací do čela největších výrobců smartphonů

Apple škobrtl, Samsung se vrací do čela největších výrobců smartphonů

** V prvním čtvrtletí smartphonový trh mírně vzrostl ** Největší hráči stagnují, trh pohání čínské značky ** Jak vypadá první šestka největších výrobců?

10.  5.  2017 | Láska Jan | 40

Nokia se vrací do Česka. A bude to velký návrat

Nokia se vrací do Česka. A bude to velký návrat

** Všimli jste si vůbec, že tu Nokia nebyla? ** Návrat je poněkud nenápadný, ale ambice jsou obrovské ** Kromě hodně viditelné Nokie 3310 přijdou i Androidy. Kdy a kde je koupíte?

7.  5.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 23


komerční sdělení

Komerční sdělení