M2M od Vodafonu si získalo důvěru i mezi českými zákazníky, využívají ho tisíce firem

M2M od Vodafonu si získalo důvěru i mezi českými zákazníky, využívají ho tisíce firem

Komunikace mezi stroji už nepatří jen budoucnosti. V oblasti technologie Machine to Machine (M2M) je Vodafone celosvětově považován za lídra, jak vyplývá z nedávných výzkumů společností Machina Research, Analysys Macon nebo Current Analysis. Vodafone Česká republika drží krok se svou mateřskou společností a zaznamenává úspěchy v oblasti logistiky, automotive nebo mHealth. V České republice už M2M řešení od Vodafonu využívá několik tisíc firem, kterým tato technologie zjednodušuje provoz a podnikání. Zároveň je i pro české zákazníky dostupná Globální M2M platforma, která jim umožní využívat veškeré produkty dostupné pro nadnárodní zákazníky.

Příklady projektů Vodafonu Česká republika v oblasti M2M:

Delikomat s.r.o.

Díky M2M partnerskému řešení  od Vodafonu je firma schopna již od minulého roku sledovat všechny automaty s občerstvením, spotřebu zboží, může dělat vzdáleně inventuru, nebo provádět a sledovat bezkontaktní platby.

Heineken

Aby Heineken mohl sledovat své lednice s chlazeným pivem, potřebuje právě technologii M2M. Ta zajistí permanentní kontrolu nad stavem chladících boxů (sleduje tak např. teplotu nebo váhu).

VW/Audi

Od roku 2015 bude každý nový model Audi vybaven M2M SIM kartou od Vodafonu. SIM karty budou zajišťovat jednak navigaci vozidel, ale také informační a zábavní služby na jeho palubě. Vozidla jsou také připravena pro užití v rámci tzv. eCall, systému, který pošle automaticky SOS zprávu při nehodě automobilu. Proces aktivace a následného užívání byl vytvořen přesně dle speciálních požadavků Volkswagen Group.

KONE

Díky Vodafone M2M řešení zvyšuje firma svou vlastní efektivitu a zajišťuje maximálně hladký chod svých výtahů a eskalátorů po celém světě. Vodafone M2M globalní SIM karta využívající jakoukoliv právě dostupnou GSM síť, tzn.  garantuje maximální možnou dostupnost konektivity, je vložena do každého výtahu a přenáší do centrálního softwaru veškeré potřebné informace, například počet cest výtahu a reporty mikroprocesů monitorujících klíčové komponenty. 

Frost Logistics

Díky Vodafonu má firma vyladěnou kompletní logistickou správu, partnerské řešení zahrnující M2M SIM karty, hardware i software. Díky tomuto systému mohou neustále monitorovat své chladící návěsy a mít přehled o současné lokalitě, stavu chladícího zařízení a změnách teplot, úrovni pohonných hmot nebo počtu otevření a zavření hlavních dveří.

Technologie M2M umožňuje propojení přístrojů v sektorech jako zdravotnictví, automobilový průmysl, doprava nebo energetika. Není to ale jen klasické užití v automobilech, kdy se díky M2M zařízením automaticky tvoří kniha jízd, nebo kdy lze sledovat stav pohonných hmot. Příklady použití se dají najít také u chytrých měřičů, které sledují spotřebu energie v domácnostech, nebo u přístrojů v kancelářích, které oznámí, že je potřeba doplnit kávovar.

Další článek: Kalkulačka ifon.cz: tahle statistika vás bude bavit

Témata článku: Tiskové zprávy