Mapové služby Nokie prý koupily německé automobilky

Mapové služby Nokie prý koupily německé automobilky

Nokia se možná brzy stane technologickou společností orientovanou čistě na síťařský byznys. V zákulisí velkých byznysových transakcí se šušká, že Finové prodali svou mapovou divizi Here. Zájemcem má být skupina německých automobilek Daimler, Audi a BMW, jež měly podle německého listu Manager Magazin vyhrát neveřejnou aukci. Za mapové služby mají Nokii zaplatit 2,5 miliardy eur (cca 67,8 miliardy eur).

Klepněte pro větší obrázek

Dohoda by měla být dokončena ještě v průběhu července, oficiální stanovisko se tak dozvíme zřejmě na konferenci 28. července v Los Angeles. K transakci se zatím nevyjádřila ani jedna ze stran. Pokud se informace potvrdí, půjde po loňském odprodeji ztrátové divize výroby mobilů Microsoftu o další z kdysi hlavních pilířů podnikání Nokie, kterého se Finové zbaví.

Nokia se chce nyní plně soustředit na podnikání v síťových technologiích a co nejrychlejší integraci společnosti Alcatel-Lucent, kterou koupila letos na jaře za 15,6 miliardy eur. Pro automobilky se mapové služby s navigací a aktuálními dopravními informacemi stanou nezbytností do následujících desetiletí, ve kterých se počítá s produkcí autonomních samořídících vozidel.

Témata článku: Nokia, Technologie, Spekulace, Auto, Los Angeles

18 komentářů

Nejnovější komentáře

  • non3 26. 7. 2015 11:51:49
    "...mají Nokii zaplatit 2,5 miliardy eur (cca 67,8 miliardy eur)"
  • Ogyn 25. 7. 2015 8:28:57
    To bude terno, koupit si navigaci která byla zdarma, v autě za 30 tis....
  • McJobs 24. 7. 2015 17:03:45
    Este nic nepredali, hlavne ze uz mate zavadzajuce nadpisy. Finalna dohoda...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení