Mobilní aplikace Dôvera od Cleverlance zabodovala v soutěži ITAPA 2013

Mobilní aplikace Dôvera od Cleverlance zabodovala v soutěži ITAPA 2013

Mobilní aplikace Dôvera se umístila na 2. místě v kategorii Nové služby v rámci prestižní soutěže Cena ITAPA 2013. Současně získala speciální cenu eFocus za nejlepší digitální zpracování. A neunikla ani pozornosti široké veřejnosti, která jí přidělila druhé místo v kategorii Cena publika 2013. Jako jediná získala aplikace Dôvera tři ocenění najednou. Ze slavnostního vyhlášení si všechny výše zmíněné ceny odnesli vždy zdravotní pojišťovna Dôvera jako provozovatel a společnost Cleverlance Slovakia jako dodavatel inovativního řešení Mobilní aplikace Dôvera.

„Jsem velmi rád, že si této převratné novinky všimla odborná komise soutěže ITAPA a že nás ocenila. Výborně si vedla aplikace Dôvera i v hodnocení veřejnosti. Velkou zásluhu na ocenění má především vedení pojišťovny Dôvera, které podpořilo původní myšlenku a s námi do realizace šlo. Současně je to i vyznamenání pro naše specialisty, kteří celé řešení s vysokým nasazením uvedli v život. Děkujeme,“ uvedl Milan Mitošinka, vedoucí jednotky Mobilních řešení v Cleverlance.

„Naše aplikace pomáhá lidem v nouzi a jsem rád, že máme na její funkce od veřejnosti velmi pozitivní ohlasy. Velmi mě těší, že si jí všimli a ocenili i odborníci z oblasti IT na konferenci ITAPA,“ řekl Martin Kultan, generální ředitel zdravotní pojišťovny Dôvera.

Mobilní aplikace Aplikace Dôvera

Díky této mobilní aplikaci získá pojištěnec Dôvery například přístup ke své zdravotní kartě, k výkazu zdravotní péče, k evropskému průkazu pojištěnce, k údajům o své krevní skupině, či k seznamu odběrných míst pro darování krve. Aplikace uživateli také umožňuje naplánovat si preventivní prohlídky nebo očkování a prostřednictvím push notifikace mu tyto prohlídky připomene. Velmi užitečnou funkcí je takzvané SOS tlačítko. Při jeho aktivaci se zobrazí pojištěnci mapa, kde je nejbližší zdravotnické středisko a lékárna, číslo záchranné služby, případně telefon na blízkou osobu. Pokud funkci SOS aktivuje na mobilu pojištěnce záchranná zdravotnická služba, zjistí poté o pojištěnci nejdůležitější údaje (pravidelně užívané léky, krevní skupina), které jsou nezbytné pro záchranu života.

Aplikace je přístupná zadarmo, ale pouze pojištěnci zdravotní pojišťovny Dôvera mohou využívat všechny její funkce. Aplikaci si mohou nainstalovat uživatelé mobilních zařízení s platformou iOS. Ve vývoji je verze pro platformu Android.

O soutěži ITAPA

Spolu s mezinárodním kongresem ITAPA byla založena také jedinečná soutěž o nejlepší projekty, které úspěšně zrealizovaly vizi modernizace veřejné správy prostřednictvím využití informačních a komunikačních technologií „Cena ITAPA – ITAPA Distinction Awards“. Cílem soutěže je vyjádřit uznání kvalitním, inovativním a zajímavým projektům, které pomohli zjednodušit, zefektivnit a zpřehlednit procesy ve veřejné správě. Dále pak ocenit výsledek vzájemné spolupráce všech zúčastněných a umožnit výměnu získaných zkušeností.

O ceně eFocus

Speciální cena eFOCUS vyhlašuje portál www.efocus.sk, má za cíl vyhodnotiti a ocenit osobitou cenou řešení, resp. nové služby, nominované do soutěže ITAPA z pohledu, jako jsou jejich benefity a přidaná hodnota pro občana a instituce propagované v tiskové a elektronické formě, a to textovou, vizuálně-grafickou a multimediální formou.

Cílem této kategorie je podpořit, zviditelnit, zpropagovat a ocenit projekty modernizace státní a veřejné správy s využitím informačních a komunikačních technologií, jako i výměnu odborných zkušeností pro jejich realizaci. V rámci kategorie se hodnotí především originálnost, srozumitelnost a přitažlivost textového a vizuálního či multimediálního ztvárnění (služby, projektu, implementované technologie), jako i jeho informační-komunikační hodnota."

O společnosti Cleverlance Slovakia s.r.o.
Společnost Cleverlance Slovakia je přední slovenský dodavatel IT konzultačních služeb a komplexních SW řešení pro finanční, telekomunikační a veřejný segment. Hlavní nabídkou společnosti je podpora obchodních procesů a nových služeb zákazníků díky efektívní implementaci SW řešení. Tým Cleverlance tvoří specialisté se znalostmi v oblastech obchodních konzultací a analýzy, návrhu, vývoje a implementaci informačních systémů, projektového řízení, testování a QA, informační bezpečnosti, technické podpory a kompletního outsourcingu informačních systémů. Cleverlance Slovakia je členem skupiny Cleverlance Group.
Více informací o skupině Cleverlance Group najdete na adrese: www.cleverlance.com.
 

Témata článku: Tiskové zprávy