Mobilní divize Panasonic na prodej? Zájem má prý HTC

Mobilní divize Panasonic na prodej? Zájem má prý HTC

Panasoniku se v mobilním odvětví dlouhodobě příliš nedaří. Ještě před půldruhým rokem měla japonská firma bombastické plány proniknout na evropský trh a do roku 2015 globálně prodat 15 milionů smartphonů. Realita však byla taková, že na vybrané evropské trhy se podíval pouze jediný model odolného smartphonu Panasonic Eluga s Androidem. Firma dokonale nezvládla marketing, a proto osamocený smartphone zanikl mezi desítkami modelů konkurence.

Panasonic pomalu upouští od ambicí stát se důležitým výrobcem mobilů, naopak v posledních měsících sílí zvěsti o prodeji mobilního byznysu některému z větších hráčů. Podle japonského portálu Sankei Biz má mezi zájemce o koupi mobilní výroby Panasoniku patřit tchajwanské HTC, nebo výrobce polovodičů TSMC ze stejné země.

Obě ostrovní společnosti ale teď řeší naléhavější úkoly než akvizici jiných subjektů. HTC vynakládá nemalé prostředky na marketing, prodejní čísla současného vlajkového modelu HTC One totiž pravděpodobně rozhodují o celé budoucnosti firmy. TSMC zase patří mezi klasické výrobce polovodičových komponent a rozmělnění pozornosti případnou výrobou celých mobilů by mohlo ohrozit její pozici na stále agresivnějším trhu se součástkami. Výroba telefonů Panasoniku sice možná pomalu končí, ale o případných kupcích není tedy nadále jasno.

Témata článku: HTC, Panasonic, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), Panasonic Eluga, Mobil, Divize, Prodej, Celý mobil, Zájem, Mobilní divize

Určitě si přečtěte

HTC U Play: skleněný přírůstek do střední třídy

HTC U Play: skleněný přírůstek do střední třídy

** Menší a slabší sourouzenec HTC U Ultra ** Spoléhá na dostatek paměti a umělou inteligenci ** Cenu zatím neznáme

12.  1.  2017 | Láska Jan | 6

Monstrum od HTC poznáme již 12. ledna a nepřijde samo

Monstrum od HTC poznáme již 12. ledna a nepřijde samo

** Hlavní model U Ultra bude mít 6palcový displej ** Dvě ze tří novinek nebudou mít 3,5mm jack ** Model U Play nabídne 16Mpx fotoaparát vepředu i vzadu

11.  1.  2017 | Měchura Milan | 9

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

** Rok 2016 byl ve znamení evoluce ** Prosadila se spousta nových technologií ** Došlo i na smutné konce

1.  1.  2017 | Miksa Martin | 13