MSI WindPad: Android běží už i na čipech AMD

MSI WindPad: Android běží už i na čipech AMD

Současné tablety jsou v drtivé většině případů vybaveny platformou ARM, jak ale informoval server The Verge, díky projektu Android x86 a čerstvé podpoře nejnovější verze Androidu pro systémy AMD Brazos (x86) se podařilo tento mobilní operační systém nainstalovat i na desetipalcový tablet WindPad 110W, který je standardně vybaven Windows.

Dle informací sice systém s dvoujádrovým APU čipem od AMD (integrovaný grafický čip Radeon HD 6250) pracoval poměrně plynule, objevovaly se ale náhodné problémy v podobě zamrznutí aplikací či pádů. To je samozřejmě problém především z oblasti ovladačů a optimalizace na danou platformu, nikoli systému samotného.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Android 4.0 & AMD by The Verge

AMD zatím tento trend mírně podporuje, zatím ale není jasné, zda se do tohoto segmentu pustí naplno a nezůstane pouze v hlavní (a pomalu vedlejší) kombinaci s operačním systémem Windows.

Android podporuje řadu platforem, nedávno se kompatibilitou chlubila i společnost MIPS, která stojí za stejnojmennou architekturou čipů a má velké plány konkurovat současnému králi v podobě ARMu.

Témata článku: Android, Technologie

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Vlastimil Bartošák 29. 1. 2012 1:19:16
    To by byla paráda mít ve Smartphonu AMD s výkonnou grafikou :-))
  • Kober 28. 1. 2012 14:46:00
    Nejak mi nejde do hlavy k cemu to je dobre, x86 ma vetsi spotrebu coz je...
  • micindev 28. 1. 2012 13:33:03
    Njn, ale apps čo pobežia na x86 droide je ako šafranu.
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení