Největší sbírka historických mobilů k dostání na eBay

Největší sbírka historických mobilů k dostání na eBay

Na aukčním serveru eBay se objevila nabídka obrovské sbírky historických mobilů a dalších telefonních rarit. Sada více než tří set telefonů obsahuje opravdu unikátní kousky známých i méně známých značek z let 1982-2000. Ve sbírce nechybí ani takové legendy jako kufříková Nokia, Motorola StarTAC nebo modely značek, které už se dnes výrobě mobilních telefonů nevěnují (AEG, Bosch, Mitsubishi aj.). Každý model je ve sbírce zastoupen pouze jednou, většina z nich je funkčních a obsahuje nabíječku i originální příslušenství.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Foto: eBay

Případný zájemce o koupi této sbírky by si měl pospíšit a hlavně musí disponovat poměrně slušnou částkou peněz na účtu. Aukce totiž končí již zítra 17. prosince, hodinu a 11 minut po půlnoci. Vyvolávací cena u této aukce není určena, potenciální zájemci dávají neveřejné nabídky prodávajícímu. Pokud na peníze příliš nehledíte, můžete celou sbírku ihned zakoupit i s poštovným za necelých 70 tisíc dolarů, tedy asi jeden a čtvrt milionu korun. Jeden historický exemplář vychází zhruba na 4 tisíce korun. 

Uvedená sbírka počtem unikátních modelů patří mezi největší mobilní kolekce na světě. Podle některých fotografií, které prodejce zveřejnil zde, to dokonce vypadá, že zapálený majitel telefonů pochází z České republiky. Kartu aukce najdete zde.

Témata článku: Kuriozita, eBay

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jaromír Lojkásek 16. 12. 2009 22:49:28
    Pokud mi ukážeš větší sbírku takových unikátů (a funkčních), včetně...
  • D2MAC 16. 12. 2009 20:44:45
    Mylně pochopeno, původně to mělo znamenat že ta sbírka je největší, jaká...
  • Karel 16. 12. 2009 20:09:17
    Autor článku si trošku zapřeháněl s tou největší sbírkou na světě.......
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení