Nexus 4 od LG bude mimo obchod Googlu zřejmě o dost dražší

Nexus 4 od LG bude mimo obchod Googlu zřejmě o dost dražší

LG vyrobilo pro Google čtvrtý smartphone pod názvem Nexus 4. Telefon lze ve vybraných zemích, kde funguje Google Play Store mimo nákup aplikací i pro zakoupení hudby, knih a filmů, zakoupit přímo online za docela sympatické ceny. Například ve Spojených státech vyjde Nexus 4 s 8 GB vnitřní paměti na 300 dolarů (cca 6 tisíc korun), ve velkých evropských zemích, např. Německu, Francii nebo Velké Británii se stejná paměťová verze začne prodávat za 300 euro (cca 7 500 Kč).

Klepněte pro větší obrázek
O takto výhodných cenách LG Nexus 4 si u nás budeme muset nechat zdát

V ostatních zemích, kde Google Play slouží jen k nákupu aplikací, nové Nexusy bude distribuovat LG, a to svými obvyklými prodejními kanály. A zde je kámen úrazu. LG si totiž k výhodné ceně z obchodu Googlu připočítá vlastní náklady (např. na skladování nebo distribuci) a rázem cena zařízení významně naroste. České zastoupení LG nám oficiální doporučenou koncovou cenu odmítlo sdělit, ale o zdražení svědčí ceny v některých zahraničních evropských, ale i tuzemských e-shopech.

Například v sousedním Rakousku v obchodu Giga.de bude Nexus 4 v prodeji od 19. listopadu za 549 eur. Sice půjde o 16GB variantu, ale cena je to pořád o 200 eur vyšší než v evropských Google Play Storech. Také ceny, za které lze Nexus 4 předobjednat v českých e-shopech, vypovídají o tom, že nejnovější referenční smartphone Googlu nebude v našich končinách o nic výhodnější koupí než jiné podobně vybavené telefony. Smarty.cz budou 16GB verzi prodávat za 12 tisíc korun, Sunnysoft nastavil cenovku na 11 500 Kč u stejné verze a 10 tisíc u provedení s 8 GB vnitřní paměti.

Témata článku: LG, Android, Smartphony, Nákup a ceny, Nexus, LG Nexus 4

101 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jan Kikola 11. 11. 2012 10:09:56
    já doufám (jelikož to ještě není fakt ofiko), že cena bude aspoň kolem...
  • Richard Starý 8. 11. 2012 16:58:34
    Známý je teď ve Státech a vrací se 6.12. Budu si přes něj kupovat Nexus 4...
  • ice.bc 7. 11. 2012 20:55:24
    Jo,tak to je dobrý ....zvažuji nákup nového phounu a tento měl šanci pouze...
Určitě si přečtěte

Jak dostat text do mobilu rychleji než s jakoukoliv klávesnicí

Jak dostat text do mobilu rychleji než s jakoukoliv klávesnicí

** Víte, na co je mikrofonek vedle mezerníku na vašem iPhonu? ** I Android má mikrofon. Google za něj schoval umělou inteligenci. ** Povídáte si se svým telefonem? Rozhodně to zkuste.

Včera | Kůžel Filip | 30

Huawei P9 Lite (2017): bestseller má pokračování [recenze]

Huawei P9 Lite (2017): bestseller má pokračování [recenze]

** Čínská značka přichází s dalším smartphonem střední třídy ** Zařízení je určeno pro masy ** Povedlo se namíchat rozumnou výbavu za dobrou cenu?

22.  6.  2017 | Láska Jan | 11