Nokia a Yahoo! spolu, aneb příští velká věc

Světová jednička v mobilech se spojuje s internetovým gigantem. Oba si mají co nabídnout. Změny v mobilech Nokia pocítíme ještě letos.
Nokia a Yahoo! spolu, aneb příští velká věc

Když se spojí dva giganti podobného kalibru, je to vždycky velká věc. Jak velká je tahle? Nokia to přirovnává k nedávnému uvolnění navigace zdarma. Pomiňme řeč o finančních aspektech spolupráce a přejděme rovnou k efektu pro prostého uživatele telefonu Nokia (blízké budoucnosti).

Firmy se dohodly na spolupráci v oblasti svých online služeb, spolupráce bude mít globální dopad – ať už půjde o počítače nebo mobilní zařízení. Nokia je světovou jedničkou v mobilních telefonech, v USA je ale velmi slabá. Yahoo už není tím internetovým gigantem, kterým ve své době bylo, ale jeho pozice v USA je stále silná. Obě firmy si tedy mají co nabídnout…

Nokia bude integrovat své služby Ovi Maps do mapových a navigačních služeb Yahoo a stane se globálním poskytovatelem těchto služeb. Budou označované jako „powered by Ovi“. Právě v oblast map je jednou z těch, kde Yahoo značně zaostává za konkurenčními službami od Google a Microsoftu.

Yahoo se naopak stane poskytovatelem pro e-mailové a chatovací služby finského výrobce – Ovi Mail a Ovi Chat, které budou brandované jako „Ovi Mail / Ovi Chat powered by Yahoo“. Nokia vlastně od počátku těchto dvou služeb přemýšlí nad vhodným modelem jejich financování tak, aby mohly být pro koncové uživatele zdarma. Jejich provoz však rozhodně zdarma není a s tím teď pomůže Yahoo.

Všeobecná dostupnost nových řešení se očekává příští rok, první „vlaštovky“ v podobě vybraných služeb se objeví ještě letos.

Diskuze (12) | Samsung Shark: neškodné čelisti (trojitý test)

Témata článku: Nokia, Velká věc, Yahoo, Věc

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 11

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50