Nokia: „Chystáme více telefonů jako N9“

Marko Ahtisaari vede designové oddělení společnosti Nokia. Nedávno navrhl model X3 Touch&Type a trefil se do černého. Nokia X3-02 se uživatelům líbí. Jeho dítkem je také například tolik chválená Nokia N9. Nyní se Marko rozpovídal o budoucích produktech. Budou prý více vypadat jako N9.

O Marku Ahtisaari budeme slýchávat stále častěji. Letos se stal šéfem designu v Nokii a při rozhovoru pro The Wall Street Jurnal prozradil několik zajímavostí. Zájemci o vybavené dotykové telefony by měli očekávat více telefonů, podobných Nokii N9. Bohužel však nezmínil, jakou platformu budou tyto produkty využívat. V portfoliu Nokie se také bude častěji objevovat pevný polykarbonát s propíranou barvou a podobným řešením konstrukce jako u zmíněného modelu N9. Polykarbonát má důležité vlastnosti, které jsou pro elektroniku, a zejména pak telefony, zásadní: nezvyšuje tolik hmotnost, při recyklaci nezatěžuje životní prostředí a hlavně je prostupný pro signál.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Prý jich bude více

Nokia prý také rozšíří nabídku telefonů s koncepcí Touch&Type. Inspiraci můžeme brát u Nokie C2-02, C2-03, C3-01 nebo komunikátoru E6-00. Dle slov Marka Ahtisaariho chce stále mnoho zákazníků telefon s klasickou numerickou klávesnicí. Nokia nehodlá poptávku po tomto segmentu produktů ignorovat.

Klepněte pro větší obrázek
Marku Ahtisaari
Diskuze (69) | Samsung Galaxy Note: k čemu je dnes stylus? [IFA]

Témata článku: Nokia, Nokia N9, Nokia N9 64GB, Nokia X3, Nokia X3 Touch and Type, Telefon, Budoucí produkt

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 11

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50