Nokia World 2013: ochutnávka před zítřejšími hody

Nokia nabírá ztracený dech a zítřejší gigantická akce to má definitivně potvrdit. Připravte se na start v 9:00. Na co se můžeme těšit?

Již zítra se v Abu Dhabi koná akce Nokia World 2013, která dle dosavadních informací bude jednou z největších akcí, kterou kdy Nokia pořádala. Celá akce začne v devět hodin dopoledne našeho času tiskovou konferencí a potrvá až do druhé hodiny odpolední různými menšími akcemi. Nokia bude akci živě streamovat na webu Nokia Conversations.


Tisková konference proběhla, novinky byly představeny:


Klepněte pro větší obrázek 
Bluetooth headset nebo minipřehrávač? Nokia Guru dle @evleaks
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lumia 1520 s přívěškem Treasure Tag - zdá se, že pro něj bude i speciální aplikace (obr: @evleaks) • K Lumii 1520 pořídíte i flipcase, podobný tomu pro iPady (obr: @evleaks)
Klepněte pro větší obrázek 
A takto bude dle @evleaks vypadat levnější Lumia 1320. Vzhledem k více dlaždicím bude mít Full HD displej.

Díky účtu @evleaks už známe mnohé podrobnosti k jednotlivým zařízením, včetně jejich tiskových obrázků. Dnes přibylo další do sbírky, jmenuje se Nokia Guru a jedná se o Bluetooth headset, do kterého si budete moci připojit vlastní sluchátka. Je vybaven technologií NFC, má veliké ovládací tlačítko Play, dvojkolébku pro regulaci hlasitosti, mikrofon, nabíjecí microUSB a klips pro přichycení na oděv. Je také možné, že se jedná o samostatný přehrávač, který by měl konkurovat iPodu Shuffle. O co se ve skutečnosti jedná, se dozvíme už zítra, kdy by měly být představeny také další zařízení.

Nejočekávanější novinkou je phablet Nokia Lumia 1520, který svými parametry konečně bude konkurovat vlajkovým lodím ostatních výrobců. Hned v závěsu se očekává tablet Nokia Lumia 2520 s Windows 8.1 RT. Dalšími očekávanými modely, i když pouze spekulovanými, jsou Lumia 1820, Lumia 1320, Lumia 525, Lumia 929 (pro operátora Verizon) a také modely Asha 502 a 502.

Klepněte pro větší obrázek 
Které ze spekulací se přetaví v realitu a co Nokia myslí laptopem na této pozvánce, se dozvíme již zítra dopoledne.
Sledujte MobilManii.

Zmínit můžeme také novou fotoaplikaci, která by měla slučovat a vylepšovat stávající Smart Cam a Pro Cam, případně bychom se mohli dočkat i poodhalení hlasového asistenta jménem Cortana. Sekci příslušenství by kromě výše vyobrazeného Nokia Guru měl zastupovat také NFC přívěšek na klíče Nokia Treasure Tag, s jehož pomocí najdete telefon, nebo opačným směrem „prozvoníte“ třeba klíče.

Témata článku: Nokia, Mobilní aplikace, Windows, Tablety, Příslušenství, Smartphony, NFC, Nokia Asha 502, Nokia Lumia 1320, Nokia Lumia 1520, Nokia Lumia 2520, Nokia Lumia 525

34 komentářů

Nejnovější komentáře

  • lister0 22. 10. 2013 2:57:38
    Pane Vrbacky, Lumia 1320 nemusí mít fullhd displej. Tři sloupce dostane i...
  • Luděk Pokorný 21. 10. 2013 23:17:13
    Stále jen Macroshití dlaždicový hnus. A co jako s tím ? Jen blázen či...
  • RiaSv 21. 10. 2013 18:39:19
    Hudební přehrávač, nebo headset? Čekal bych od Nokie něco nápaditějšího,...
Určitě si přečtěte

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

Včera | Michlovský Jakub

Jaký bude iPhone 8? Vše, co zatím víme o budoucí modle Applu

Jaký bude iPhone 8? Vše, co zatím víme o budoucí modle Applu

** Vše, co chcete vědět o iPhonu 8 ** Shrnuli jsme hlavní úniky, drby a spekulace ** Článek budeme průběžně aktualizovat

Včera | Miksa Martin | 25

Nokia se začala kamarádit se Xiaomi. Dočkáme se dvoubarevných prodejen?

Nokia se začala kamarádit se Xiaomi. Dočkáme se dvoubarevných prodejen?

** Nová aliance v mobilním světě má modro-oranžovou barvu ** Spojenci mohou vzájemně využívat patenty i technologie ** Jak se ale budou prát na přesyceném trhu smartphonů?

19.  7.  2017 | Láska Jan | 14


komerční sdělení

Komerční sdělení