Nová česká mobilní hra Husiti podporuje stejnojmenný film

Vyřiďte si účty s křižáckými ničemy na bitevním poli v nové mobilní hře Husiti! Hra startuje právě dnes, je vytvořena pro chytré telefony a tablety, ke stažení je zdarma.
Nová česká mobilní hra Husiti podporuje stejnojmenný film

Nová mobilní hra Husiti vychází z rodinné animované komedie režiséra a výtvarníka Pavla Koutského, která do českých kin vstoupí již 7. listopadu. Hru lze právě od dnešního dne stáhnout zdarma na App Store a Google Play. Je určena pro iPhone od verze 3GS, pro Android od verze operačního systému 2.3, verze pro tablety pak bude k dispozici příští týden. Hra je vytvořena pouze v češtině.

A na co se můžeme v této strategické hře typu tower defence těšit? Celou hrou provází postavy z filmu Mlhoš a Záboj, kteří otvírají jednotlivé bitvy a občas přijdou i s nějakou tou taktickou radou. Cílem hry je ubránit se nájezdům křižáckého vojska a zamezit tak prolomení husitské obrany. Změřit své síly s křižáky si lze v 9 bitvách na dohromady 3 historických bojištích. Hráč strategicky staví 8 druhů bojovníků proti 8 různým křižáckým silám. Zahrát si lze i nekonečnou hru, která trvá až do samého prolomení husitské obrany křižáckým vojskem. Pro tuto formu hry musí být uživatel obdařen zkušenostmi z předešlých her a svůj výsledek tak může porovnávat s ostatními hráči.Ve hře je možné si pro zlepšení obrany dokoupit tzv. kouzla (např. husitská píseň, bažina atd.) a to prostřednictvím účtu na App Store či Google Play.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hra Husiti pochází z dílny digitální agentury Brainzmobile, která se zaměřuje na kreativní koncepty pro mobilní zařítzení - chytré telefony, tablety a digitální čtečky. S mobilní aplikací Husiti si jejich vývojáři dali za cíl především pobavit a nalákat hráče milou, zábavnou grafikou a nekonečnými možnostmi v herní strategii a taktice. O návykovosti hry se přesvědčili už sami na vlastní kůži: „Při testování hry se jeden kolega tak zabral do bitvy o Tábor, že zapomněl vystoupit v Olomouci z vlaku a musel vystoupit až v Ostravě“, přiznává s úsměvem Bob Tetiva, jeden z hlavních mozků týmu Brainzmobile a tvůrců mobilní hry Husiti.

Další článek: Samsung chystá na příští rok dvanáctipalcový tablet Note

Témata článku: Tiskové zprávy