Nová profesní sociální síť cílí na celý svět

Sociální síť Management Mania, za kterou stojí čeští vývojáři a která má globální ambice, byla po dvou letech testovacího provozu oficiálně spuštěna. Pilotní provoz s více než 6000 veřejnými uživateli navštívilo téměř 3 miliony lidí z celého světa.
Nová profesní sociální síť cílí na celý svět

Management Mania se zaměřuje na firmy a znalostní profese, kombinuje prvky známé z jiných sociálních sítí a implementuje je do jedné platformy. K tomu přidává mnoho dalších užitečných funkcí. V první řadě se jedná o profesní síť, která spojuje lidi se společnými znalostmi a zájmy, jejich dovednosti, a také firmy a jejich služby či produkty. Management Mania rovněž obsahuje širokou znalostní bázi, respektive odbornou encyklopedii ze segmentů jako IT, ekonomie nebo práva.

Klepněte pro větší obrázek
David Melichar, zakladatel Management Manie a Jiří Beneš, CTO projektu, si slavnostně připíjí na oficiální spuštění. Jedná se o síť, která vznikla v ČR, proto je symbolicky přípitek pivem. 

„Projekt se stal v průběhu testovacího provozu velice populární u českých vysokých škol. Studenti ji využívají jako znalostní a vzdělávací síť, kde kromě užitečných informací z jejich oborů mohou navázat kontakt s jinými spolužáky či firmami. Aktuálně jsme citováni v téměř čtyř tisících diplomových a semestrálních pracích a mezi nejaktivnější uživatele patří studenti Masarykovy Univerzity, Univerzity Tomáše Bati, VP Institutu a VUT Brno,“ říká David Melichar, zakladatel sítě Management Mania, a dodává: „Nezačali jsme jako sociální síť, začali jsme na kvalitním manažerském obsahu. Tento obsah pak spojuje určité komunity lidí a tito lidé tvoří právě sociální síť.“

Management Mania není jen sociální síť

Management Mania buduje jednotné místo, kde se mohou lidé zabývat osobním rozvojem, čerpat ověřené informace, navazovat pracovní vztahy nebo třeba sehnat zakázky. Projekt je však určen i pro firmy, kterých je v síti aktuálně přes 3 000. Pro ně představuje Management Mania místo, kde se mohou prezentovat, nabízet své služby či produkty, nechat si je hodnotit relevantními uživateli, nebo třeba hledat zaměstnance.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Celá síť má více částí, které postupně přibývají a které řeší konkrétní oblasti podnikání nebo potřeb firem a lidí, jako je AppMania - tržiště podnikových, převážně cloudových aplikací s hodnocením uživatelů, JobMania jako tržiště pracovních nabídek, nebo EduMania jako tržiště vzdělávacího obsahu a nabídky různých on-line i on-site vzdělávacích akcí. Vše je přehledně propojeno v rámci jedné sítě.

Management Mania v číslech

Úplně první verze projektu byla spuštěna v režimu v roce 2012 a postupně se rozrostla až na veřejnou testovací beta verzi. Za tu dobu projekt vybudoval komunitu s 6 000 veřejnými uživateli a řádově větším počtem lidí s neveřejným profilem. Celkových pravidelných návštěvníků je 3 000 000 kumulativně. Polovina návštěvníků jsou Češi, druhou polovinu tvoří lidé ze Slovenska, USA, Indie, Velké Británie, Austrálie, Německa a dalších zemí. Za projektem stojí společnost CORTIS Consulting a na jeho vývoji se podílelo více než 20 lidí.

Rychlé dobíjení i pro levnější smartphony. Qualcomm představil nové čipsety nižší a střední třídy

Témata článku: Tiskové zprávy