O2 spouští eKasu. Kde pivo teče proudem, tam bude zdarma

O2 spouští eKasu. Kde pivo teče proudem, tam bude zdarma

O2 odkrývá karty ve hře zvané E-tržby. Nabídne „all-in-one“ řešení za 604 Kč měsíčně (499 Kč bez DPH), může ale být i zdarma. Pokud přes POS terminál, který lze k pokladně připojit, měsíčně proteče nad 100 tisíc korun, měsíční paušál bude odpuštěn. Při polovičním obratu odpustí O2 polovinu poplatku. Každý hospodský si tak může snadno spočítat kolik piv musí vytočit a kolik porcí guláše prodat, aby ušetřil náklady na provoz pokladny.

Ale zpět na začátek, řešení od O2 nese název eKasa a novinka je připravena pro Elektronickou evidenci tržeb (zkráceně E-tržby) podle které budou muset podnikatelé dříve či později evidovat každou platbu v hotovosti, kartou, stravenkami, šeky, apod. Detaily se dozvíte na webu Finanční správy.

Operátor má v plánu lákat zákazníky na nulový měsíční paušál, který nebude účtovat do data účninnosti zákona. První podnikatelé se do evidování tržeb mají zapojit už v prosinci letošního roku, další fáze přijdou na řadu v roce 2017, respektive 2018.

Fáze e-tržeb subjekty klasifikace NACE účinnost
1. ubytování a stravovací služby 55 a 56  1.12.2016
2. velkoobchod a maloobchod 45.1, 45.3, 45.4, pokud jde o obchod, 46 a 47  1.3.2017
3. ostatní činnosti kromě vybraných řemesel a výrobních činností  - 1.3.2018 
4. vybraná řemesla a výrobní činnosti - 1.6.2018 

Princip E-tržeb spočívá v tom, že každá platba se zaeviduje ideálně online na serveru Finanční správy, která na pokladnu obchodníka obratem zašle unikátní kód, který se vytiskne na účtenku. Základní balení řešení eKasa obsahuje dotykovou pokladnu se stojanem, tiskárnu na účtenky, platební terminál pro platby kartami a datovou SIM kartu.

Cenu HW pokryje sleva na dani

Cena balíčku činí 6 043 Kč (4 995 Kč bez DPH). Ministerstvo financí však už přislíbilo jednorázovou slevu na dani ve výši 5 000 Kč pro ty fyzické osoby, kterých se novinka dotkne.

Řešení eKasa je dle O2 vhodné pro všechny oblasti podnikání, pro provozovatele restaurací, kaváren, mobilních stánků i pro kamenné prodejny. Smlouva je bez závazků, klient tak může kdykoliv přerušit užívání eKasy a následně je zase obnovit, což přijde vhod podnikatelům poskytujícím sezónní služby. Pokladnu je možné připojit k internetu přes mobilní síť LTE nebo WiFi, připojení přes síť O2 není vyžadováno.

Prodej eKasy bude zahájen v červenci na prodejnách O2 i na webu. Operátor je však připraveno i na variantu, pokud by byl zákon o E-tržbách nakonec zrušen. V takovém případě garantuje zpětné odkoupení základního balení. Jako další benefit slibuje O2 nepřetržitou technickou podporu při zavádění, správě, servisu nebo reklamacích. Více se dozvíte na adrese o2.cz/eet.

Témata článku: Ostatní, O2, LTE, Nákup a ceny, Andrej Babiš, Zdarma, Platební terminál, Stojan

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Zvedavec1 22. 6. 2016 13:36:25
    A jaké výhody to přinese pro zákazníky? Půjde přes takový platební...
  • Martin Prokop 15. 6. 2016 14:33:37
    Jo jo takový vodácký stánek u Sázavy vyloženě protočí 100 000. Jo ale já...
  • goob 15. 6. 2016 12:30:01
    Není super, že budeme ze svého dotovat stát a platit jeho neschopnost...
Určitě si přečtěte

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

** Druhá generace hodinek od Huawei přináší edice Classic a Sport ** Sportovnější model obsahuje LTE konektivitu ** Hodinky by tak teoreticky mohly být naprosto nezávislé na smartphonu

Dnes | Láska Jan | 4

Xiaomi Mi Mix 2 v redakci: Ve všech směrech lepší, jen už ne tak výjimečný

Xiaomi Mi Mix 2 v redakci: Ve všech směrech lepší, jen už ne tak výjimečný

** První Mi Mix byl úchvatný, Mi Mix 2 je lepší, ale už nešokuje ** Technologické pokusy jsou zapomenuté, vše funguje na jedničku ** V Česku bude s požehnáním Xiaomi, cenu však zatím neznáme

Včera | Kůžel Filip | 45

Nokia 6: zahřívací kolo před ostrým startem [recenze]

Nokia 6: zahřívací kolo před ostrým startem [recenze]

** Čistý Android nemusí znamenat jednoznačné plus ** Absence grafických nadstaveb nevyváží slabší výkon ** S nižší cenovkou by to byla jasná volba v nižší střední třídě

17.  9.  2017 | Herodek Martin | 29


komerční sdělení

Komerční sdělení