Obchodní výsledky společnosti T-Systems ve druhém čtvrtletí 2012

Obchodní výsledky společnosti T-Systems ve druhém čtvrtletí 2012

Druhý kvartál roku 2012 přinesl společnosti T-Systems významný růst v počtu nových objednávek. Jejich objem meziročně vzrostl o 8,2 procenta na 2,2 miliardy eur. Smlouvy uzavřené s britskou skupinou BP a švýcarskou průmyslovou firmou Georg Fischer jsou dokladem, že společnost T-Systems nadále posiluje v akvizicích velkých zákazníků.

Výši tržeb zasáhl přetrvávající tlak konkurence a eroze koncových cen v ICT odvětví. Společnost T-Systems v druhém čtvrtletí registrovala mírný pokles tržeb za služby poskytované v rámci skupiny Deutsche Telekom – v meziročním srovnání se jednalo o 1,3 procenta. Současně však došlo k významnému růstu mezinárodních zakázek. V této oblasti se externí tržby v meziročním srovnání za druhé čtvrtletí zvýšily o 5,9 procenta.

Společnost T-Systems také zaznamenala pozitivní trendy u klíčových finančních ukazatelů. Provozní zisk vzrostl o 55,6 procenta za druhé čtvrtletí na 70 milionů eur, což vedlo ke zvýšení profitability na 3,1 procenta z 2 procent v roce 2011. Provozní zisk za celé první pololetí vzrostl o 54,1 procenta a profitabilita na 2,5 procenta.

Služby v oblasti cloud computingu pomáhají společnosti T-Systems dlouhodobě rozvíjet vztahy s významnými korporátními zákazníky. Příkladem může být implementace významného cloudového projektu pro španělskou společnost Seat, která patří do koncernu Volkswagen. Zákazník využívá své IT a telekomunikační služby na dynamické platformě, která se přizpůsobí jeho aktuálním podnikatelským potřebám. Intenzivně se také rozvíjí odvětvová řešení jako například inteligentní energetické sítě a chytrá měření. Společnost RWE si vybrala Deutsche Telekom pro zajištění služeb chytrých měření energie. Zakázka zahrnuje instalaci 15 000 digitálních elektroměrů a jejich provoz v Mühlheimu (Německo).

Flash pro Android: dnes máte poslední šanci stahovat

Témata článku: Tiskové zprávy