Open Air Festival: návštěvníci zlikvidují 90 procent odpadků

Open Air Festival: návštěvníci zlikvidují 90 procent odpadků

Víte, že…

  • ve čtvrtek 9. srpna začíná v Panenském Týnci už třetí ročník Open Air Festivalu? Telefónica Czech Republic se zde mimo jiné podílí na zajištění ekologického konceptu akce
  • v loňském roce přes 24 tisíc hudebních fanoušků na Open Air Festivalu vytřídilo téměř 29 tisíc kilogramů odpadu

Přes 24 tisíc příznivců hudby a zábavy pod širým nebem přivítal loňský Open Air Festival. Návštěvníkům se během čtyř dní trvání festivalu podařilo vytřídit celkem 28 710 kg odpadu. To znamená, že každý účastník festivalu za den roztřídil 30 dekagramů odpadu. Nejvíce se vytřídilo papíru, kterého se podařilo na festivalu nashromáždit přes sedm tisíc kilogramů; jen o málo méně plastu – zhruba 6 600 kilogramů.

Přitom podle obalové společnosti Eko-kom vytřídí každý Čech ročně v průměru 38,9 kg odpadů (plastů, papíru, skla a nápojového kartonu). Denně tak Češi ve svém běžném životě v průměru vytřídí přes 100 gramů odpadu – během festivalu je to tedy téměř třikrát tolik.

O2 oáza

Festival jde letos s ekologickým konceptem ještě dál. O2 Oáza nabídne návštěvníkům rozmanité interaktivní ekologické aktivity od cykloelektrárny přes solární nabíjení elektroniky až po zdravý jídelníček z čerstvých surovin. Solární energie bude v O2 Oáze dobíjet notebooky, mobilní telefony, nebo tablety návštěvníků. Další druh čísté energie bude využívat Cyklofresh Bar. Tady si návštěvníci budou muset svoji čerstvou ovocnou šťávu sami vymačkat šlapáním na kole.

5 minut ve Think Big Zóně

Stačí pět minut a v Think Big zóně může každý návštěvník mít originální fotografii v logu Think Big, nebo vlastní karikaturu, kterou takto rychle vytvoří grafické studio Galaxy Note. Součástí zóny bude také pět metrů dlouhá a necelé tři metry vysoká streetartová zeď, na které vznikne společné autorské dílo všech návštěvníků festivalu, kteří chtějí zanechat svou stopu na společném díle.

O2 Guru na Festivalu

V průběhu festivalu budou v O2 Zóně O2 Guru pomáhat s nastavením telefonu nebo odpovídat na dotazy týkající se nových technologiích a služeb O2. V O2 Zóně bude také probíhat soutěž ve hrách EA Games o tři mobilní telefony Samsung GALAXY mini 2. K dispozici zde budou zájemcům také notebooky s připojením k internetu a oblíbený nabíjecí stojan na mobilní telefony.

Festival také on-line

Ti, kdo na festival nedorazí osobně, mohou své oblíbené kapely sledovat na živém webovém streamu. Ten poběží na www.openairfestival.cz a www.idnes.cz v pátek od 16.30 do 22.30 hodin a v sobotu od 16.30 do 00.15 hodin. K vidění zde budou kromě přímého přenosu některých koncertů také rozhovory s interprety a kapelami.

Témata článku: Tiskové zprávy